Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

Παράδεισος κ κόλαση

  • Βαλεντινα
  • Το Άβαταρ του/της Βαλεντινα Συντάκτης θέματος
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #902 από Βαλεντινα
Παράδεισος κ κόλαση δημιουργήθηκε από Βαλεντινα
Καλημέρα σας,εχτες το βράδυ είδα ένα μπερδεμένο όνειρο που λιγα θυμάμαι.. είδα ότι ήμασταν πολλοί άνθρωποι σε ένα μέρος μαζεμένοι έξω κ ο θείος μου μας μετρούσε κ μας ξεχωριζε, κάτι τέτοιο θυμάμαι κ άλλους μας έβαζε στον παράδεισο κ αλλους στην κόλαση κ είδα ότι βρισκόμουν σε ένα μέρος σαν δωμάτιο μεγάλο με πολλους άλλους κ εκεί περνούσαμε καλά, τάχα ήταν ο παράδεισος,κ από την άλλη μεριά ήταν ένα άλλο δωμάτιο πού τάχα ήταν η κόλαση κ εκεί καθόταν πολλοί άνθρωποι στενοχωρημένοι κ άλλοι εκλεγαν..τους έβλεπα να κλενε..μετα αυτοί πού ήταν από την κόλαση μου την έπεφταν,ήθελαν να έρθουν κοντά μου για να τους βάλω στον παράδεισο κ γω τους απεφευγα.. θυμάμαι ότι είδα πολλούς γνωστούς μόυ στον παράδεισο κ στην κόλαση είδα μια φίλη μου που είμαστε φίλες στο φεισμπουκ κ μόυ ηρθε παράξενο τι έκανε κ βρεθηκε στην κόλαση.. παράξενο όνειρο,τι να σημαίνει?