Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

Απαντηση: Πεθαμένη γιαγια μου

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Δημοσιεύετε το μήνυμα ως 'Επισκέπτης', δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε το μήνυμα ή να το διαγράψετε
Παρακαλούμε Σύνδεση ή Εγγραφή για να παρακάμψετε αυτό το βήμα.

Το E-mail σας δεν θα δημοσιευθεί ποτέ στον ιστότοπο.
X

Ανασκόπηση του θέματος: Πεθαμένη γιαγια μου

Εμφανίζονται τα τελευταία 6 μηνύματα - (Πρώτα το τελευταίο)

  • βαλεντίνα
  • Το Άβαταρ του/της
3 Χρόνια 10 Μήνες πριν
Πεθαμένη γιαγια μου

Καλημερα σας. Ειδα χτες το βράδυ, δε θυμάμαι τι ωρα, ειδα την γιαγιά μου που έχει πεθάνει εδώ κ 21
χρονια. Την ειδα πολυ ήρεμη να περιφέρεται μεσα στο σπίτι μας χωρίς να μιλάει. Φορουσε μια γκρι μπλουζα κ μια σκουρόχρωμη φουστα. Τα μαλλια της ηταν σγουρα κ γκριζα κ εδειχνε 10 χρονια νεότερη.
Εκείνο που μου έκανε εντύπωση ηταν το ποσο ήρεμη ήταν. Την ειδα μια φορα μεσα στο σπίτι του θείου μου κ μετα στο δικό μας.σε μια στιγμή εκεί που ήμασταν μαζί μου λέει,,πόσο μεγαλωσες. Μετα θυμάμαι να
εξηγώ το όνειρο μεσα σε όνειρο. Εξηγουσα στην νεκρή μητερα μου, που εχει 9 μηνες πεθαμένη, ότι ειδα την γιαγιά μου κ ηταν πολυ ήρεμη.η μανα μου κατι μου ειπε δε θυμάμαι Κ καλα ότι η γιαγιά ήταν πολύ
καλή γυναικα.υστερα από αυτό ειδα την μητερα μου να μιλάει στο τηλέφωνο με μια αδερφή της, (που έχει γινει καλογρια κ ειναι σε ενα ιδρυμα στην Αθήνα γιατι ειναι ψυχολογικά άρρωστη,εχουμε να τη δουμε πολλα χρονια κ ουτε εποικοινωνια από το τηλέφωνο εχουμε)μετα την εδωσε σε μενα για να μιλήσω κ μου έλεγε
ότι η αδερφή της γεννησε εκανε αγοράκι κ ειπα γω παλι αγοράκι να της ζησει. Μιλουσε λίγο διακεκομενα
στο τηλέφωνο. Δεν ξέρω αν εφτεγε η γραμμή η αν αυτη δεν μιλουσε καθαρά.αυτη η αδερφή της που έλεγε
στο τηλέφωνο ότι εκανε αγοράκι είναι παντρεμένη με 3 μεγαλα παιδιά. Λίγο μπερδεμένο το όνειρο μού
ειδα κ αλλα πολλα που δε τα θυμάμαι. Τι να σημαίνει?