Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

Πεθαμένη γιαγια μου

  • βαλεντίνα
  • Το Άβαταρ του/της βαλεντίνα Συντάκτης θέματος
3 Χρόνια 9 Μήνες πριν #499 από βαλεντίνα
Πεθαμένη γιαγια μου δημιουργήθηκε από βαλεντίνα
Καλημερα σας. Ειδα χτες το βράδυ, δε θυμάμαι τι ωρα, ειδα την γιαγιά μου που έχει πεθάνει εδώ κ 21
χρονια. Την ειδα πολυ ήρεμη να περιφέρεται μεσα στο σπίτι μας χωρίς να μιλάει. Φορουσε μια γκρι μπλουζα κ μια σκουρόχρωμη φουστα. Τα μαλλια της ηταν σγουρα κ γκριζα κ εδειχνε 10 χρονια νεότερη.
Εκείνο που μου έκανε εντύπωση ηταν το ποσο ήρεμη ήταν. Την ειδα μια φορα μεσα στο σπίτι του θείου μου κ μετα στο δικό μας.σε μια στιγμή εκεί που ήμασταν μαζί μου λέει,,πόσο μεγαλωσες. Μετα θυμάμαι να
εξηγώ το όνειρο μεσα σε όνειρο. Εξηγουσα στην νεκρή μητερα μου, που εχει 9 μηνες πεθαμένη, ότι ειδα την γιαγιά μου κ ηταν πολυ ήρεμη.η μανα μου κατι μου ειπε δε θυμάμαι Κ καλα ότι η γιαγιά ήταν πολύ
καλή γυναικα.υστερα από αυτό ειδα την μητερα μου να μιλάει στο τηλέφωνο με μια αδερφή της, (που έχει γινει καλογρια κ ειναι σε ενα ιδρυμα στην Αθήνα γιατι ειναι ψυχολογικά άρρωστη,εχουμε να τη δουμε πολλα χρονια κ ουτε εποικοινωνια από το τηλέφωνο εχουμε)μετα την εδωσε σε μενα για να μιλήσω κ μου έλεγε
ότι η αδερφή της γεννησε εκανε αγοράκι κ ειπα γω παλι αγοράκι να της ζησει. Μιλουσε λίγο διακεκομενα
στο τηλέφωνο. Δεν ξέρω αν εφτεγε η γραμμή η αν αυτη δεν μιλουσε καθαρά.αυτη η αδερφή της που έλεγε
στο τηλέφωνο ότι εκανε αγοράκι είναι παντρεμένη με 3 μεγαλα παιδιά. Λίγο μπερδεμένο το όνειρο μού
ειδα κ αλλα πολλα που δε τα θυμάμαι. Τι να σημαίνει?