Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

Απαντηση: Φλόγα

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Δημοσιεύετε το μήνυμα ως 'Επισκέπτης', δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε το μήνυμα ή να το διαγράψετε
Παρακαλούμε Σύνδεση ή Εγγραφή για να παρακάμψετε αυτό το βήμα.

Το E-mail σας δεν θα δημοσιευθεί ποτέ στον ιστότοπο.
X

Ανασκόπηση του θέματος: Φλόγα

Εμφανίζονται τα τελευταία 6 μηνύματα - (Πρώτα το τελευταίο)

  • Ντίνα
  • Το Άβαταρ του/της
3 Χρόνια 11 Μήνες πριν
Φλόγα

Οι φλόγες γενικά σχετίζονται με προβλήματα υγείας. Μήπως αντιμετωπίζεις κάτι τέτοιο, μικρό ή μεγαλύτερο; Θεωρώ ότι το όνειρό σου σημαίνει πως οτιδήποτε κι αν είναι αυτό, θα καταφέρεις να το ξεπεράσεις. Κάτι σε προστατεύει. Νομίζω ότι το όνειρό σου ουσιαστικά αυτό ακριβώς συμβολίζει: ότι έχεις προστασία και πως όλα θα πάνε καλά.

Διάβασε και αυτό: www.oneirokritis.net/ermineia-oneirwn/11-21/731-floga

  • Αλεξάνδρα
  • Το Άβαταρ του/της
3 Χρόνια 11 Μήνες πριν
Φλόγα

Ήμουν με την οικογένεια μου σε έναν χώρο (δεν θυμάμαι που ακριβώς), μια μπαταρία ήταν έτοιμη να σκάσει απομακρυνθηκαμε και εγώ είχα κάτσει σε μια γωνιά αγκαλιά με την αδερφή μου, η μπαταρια έσκασε και ηρθε δίπλα μου, τότε η αδερφή μου απομακρυνθηκε και εγώ είχα κλειστά τα μάτια, η μπαταρια ξανά έσκασε και έβγαλε μια φλόγα κατά πάνω μου, όμως εκείνη την στιγμή κάποιος με έσπρωξε κοίταξα τα ξαδέρφια μου και κάνω στο 10χρονο ξαδερφακι μου:
-αγγελε εσύ με έσπρωξες; μου απάντησε ναι τον αγκάλιασα και σκέφτηκα ότι το παιδί μου πρέπει να το ονομάσω έτσι. Δεν είμαι έγκυος όμως..
(δεν είναι περίεργο που το όνομά του είναι άγγελος; εγώ αναστατώθηκα λίγο..)