Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

Φλόγα

  • Αλεξάνδρα
  • Το Άβαταρ του/της Αλεξάνδρα Συντάκτης θέματος
3 Χρόνια 11 Μήνες πριν #476 από Αλεξάνδρα
Φλόγα δημιουργήθηκε από Αλεξάνδρα
Ήμουν με την οικογένεια μου σε έναν χώρο (δεν θυμάμαι που ακριβώς), μια μπαταρία ήταν έτοιμη να σκάσει απομακρυνθηκαμε και εγώ είχα κάτσει σε μια γωνιά αγκαλιά με την αδερφή μου, η μπαταρια έσκασε και ηρθε δίπλα μου, τότε η αδερφή μου απομακρυνθηκε και εγώ είχα κλειστά τα μάτια, η μπαταρια ξανά έσκασε και έβγαλε μια φλόγα κατά πάνω μου, όμως εκείνη την στιγμή κάποιος με έσπρωξε κοίταξα τα ξαδέρφια μου και κάνω στο 10χρονο ξαδερφακι μου:
-αγγελε εσύ με έσπρωξες; μου απάντησε ναι τον αγκάλιασα και σκέφτηκα ότι το παιδί μου πρέπει να το ονομάσω έτσι. Δεν είμαι έγκυος όμως..
(δεν είναι περίεργο που το όνομά του είναι άγγελος; εγώ αναστατώθηκα λίγο..)
  • Ντίνα
  • Το Άβαταρ του/της Ντίνα Συντάκτης θέματος
3 Χρόνια 11 Μήνες πριν #478 από Ντίνα
Απαντήθηκε από Ντίνα στο θέμα Φλόγα
Οι φλόγες γενικά σχετίζονται με προβλήματα υγείας. Μήπως αντιμετωπίζεις κάτι τέτοιο, μικρό ή μεγαλύτερο; Θεωρώ ότι το όνειρό σου σημαίνει πως οτιδήποτε κι αν είναι αυτό, θα καταφέρεις να το ξεπεράσεις. Κάτι σε προστατεύει. Νομίζω ότι το όνειρό σου ουσιαστικά αυτό ακριβώς συμβολίζει: ότι έχεις προστασία και πως όλα θα πάνε καλά.

Διάβασε και αυτό: www.oneirokritis.net/ermineia-oneirwn/11-21/731-floga