Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

Απαντηση: Ακριδες

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Δημοσιεύετε το μήνυμα ως 'Επισκέπτης', δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε το μήνυμα ή να το διαγράψετε
Παρακαλούμε Σύνδεση ή Εγγραφή για να παρακάμψετε αυτό το βήμα.

Το E-mail σας δεν θα δημοσιευθεί ποτέ στον ιστότοπο.
X

Ανασκόπηση του θέματος: Ακριδες

Εμφανίζονται τα τελευταία 6 μηνύματα - (Πρώτα το τελευταίο)

  • Βαλεντινα
  • Το Άβαταρ του/της
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν
Ακριδες

Καλησπερα σας.ειδα σημερα κατα τα μεσανυχτα στις 2:30 ενα τρομαχτικο ονειρο που αηδιασα
κ ανατριχιασα. Ειδα πως ημουν καπου εξω αγνωστα, μαζι μου ηταν κ η νεκρή μητερα μου που εχει πεθανει εδω κ 4 μηνες. Εκει που μιλουσαμε ξαφνικα ειδα να βγαινουν απο το δειχτη του χεριου μου 2 μεγαλες πρασινες ακριδες να πεφτουν κατω μισοζωντανες, κουνιουντουσαν, κουνουσαν τα ποδια κ εγω μολις τις
ειδα τρομαξα πολυ κ αρχισα να ουρλιαζω κ να κλαίω. Δε θυμαμαι αν πονεσε το δαχτυλο μου, το μονο που θυμαμαι ηταν ότι ηταν κόκκινο, οχι πολυ, αλλα δε εβγενε αίμα. Η μητερα μου προσπαθουσε να με ηρεμησει
κ μου ελεγε αχ παιδακι μου τι επαθες κ αλλα που δε θυμαμαι. Πιο κει ηταν κατι λουλουδακια μικρα κ
μαζευονταν κατι σφηκες κ γω όπως εβαλα το χερι μου εκει μαζευτηκαν ολες οι σφηκες μεσα στη χουφτα μου κ με ενοχλουσαν και δε μπορουσα να της διωξω. Ξυπνησα τρομαγμενη κ κοιταξα το χερι μου να δω αν ηταν κόκκινο. Ευτυχως δεν ηταν. Βλεπω πολλες φορες, συχνά, ακριδες στον υπνο μου, ποτε πανω μου, ποτε να με τσιμπουν κ ποτε να τις σκοτωνω. Βλεπω κ συχνα διαφορα σιχαμερα εντομα. Αυτα τα όνειρα ειναι δαιμονικα η εχουν να κανουν με μικροενοχλησεις στο περιβάλλον μου?γενικα δε μπορω αλλο αυτη την κατάσταση με τα εντομα, εγινε ανυποφορη. Μπορειτε να μου πειτε τι σημαίνει. Ευχαριστω.