Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

Ακριδες

  • Βαλεντινα
  • Το Άβαταρ του/της Βαλεντινα Συντάκτης θέματος
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #462 από Βαλεντινα
Ακριδες δημιουργήθηκε από Βαλεντινα
Καλησπερα σας.ειδα σημερα κατα τα μεσανυχτα στις 2:30 ενα τρομαχτικο ονειρο που αηδιασα
κ ανατριχιασα. Ειδα πως ημουν καπου εξω αγνωστα, μαζι μου ηταν κ η νεκρή μητερα μου που εχει πεθανει εδω κ 4 μηνες. Εκει που μιλουσαμε ξαφνικα ειδα να βγαινουν απο το δειχτη του χεριου μου 2 μεγαλες πρασινες ακριδες να πεφτουν κατω μισοζωντανες, κουνιουντουσαν, κουνουσαν τα ποδια κ εγω μολις τις
ειδα τρομαξα πολυ κ αρχισα να ουρλιαζω κ να κλαίω. Δε θυμαμαι αν πονεσε το δαχτυλο μου, το μονο που θυμαμαι ηταν ότι ηταν κόκκινο, οχι πολυ, αλλα δε εβγενε αίμα. Η μητερα μου προσπαθουσε να με ηρεμησει
κ μου ελεγε αχ παιδακι μου τι επαθες κ αλλα που δε θυμαμαι. Πιο κει ηταν κατι λουλουδακια μικρα κ
μαζευονταν κατι σφηκες κ γω όπως εβαλα το χερι μου εκει μαζευτηκαν ολες οι σφηκες μεσα στη χουφτα μου κ με ενοχλουσαν και δε μπορουσα να της διωξω. Ξυπνησα τρομαγμενη κ κοιταξα το χερι μου να δω αν ηταν κόκκινο. Ευτυχως δεν ηταν. Βλεπω πολλες φορες, συχνά, ακριδες στον υπνο μου, ποτε πανω μου, ποτε να με τσιμπουν κ ποτε να τις σκοτωνω. Βλεπω κ συχνα διαφορα σιχαμερα εντομα. Αυτα τα όνειρα ειναι δαιμονικα η εχουν να κανουν με μικροενοχλησεις στο περιβάλλον μου?γενικα δε μπορω αλλο αυτη την κατάσταση με τα εντομα, εγινε ανυποφορη. Μπορειτε να μου πειτε τι σημαίνει. Ευχαριστω.