Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

Απαντηση: Μπερδεμένο όνειρο

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Δημοσιεύετε το μήνυμα ως 'Επισκέπτης', δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε το μήνυμα ή να το διαγράψετε
Παρακαλούμε Σύνδεση ή Εγγραφή για να παρακάμψετε αυτό το βήμα.

Το E-mail σας δεν θα δημοσιευθεί ποτέ στον ιστότοπο.
X

Ανασκόπηση του θέματος: Μπερδεμένο όνειρο

Εμφανίζονται τα τελευταία 6 μηνύματα - (Πρώτα το τελευταίο)

  • Βαλεντινα
  • Το Άβαταρ του/της
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν
Μπερδεμένο όνειρο

Γειά σας.είδα σήμερα το πρωί στο ύπνο μ, πριν ξυπνήσω, ότι ήμουν στο κρεβάτι μ, αλλά από την αναποδη μερια, είχα το κεφάλι μ δλδ εκεί π είναι τα πόδια, κ ήμουν ακριβώς κοντά στο ξύλο του κρεβατιου, κ καθόμουν μπρουμυτα, κ κοιτούσα προς το παράθυρο, κ ενώ φενονταν ότι κοιμομουν, στην ουσία ένιωθα ότι εσβηνα σιγά σιγά, κ οτι θα πέθενα, γιατί ήμουν άρρωστη νομίζω ψυχολογικά, (οπωσ στην πραγματικότητα)κ εκεί π περιμενα να πεθάνω, θυμάμαι ότι μπήκε ο αδερφός,μ στο δωμάτιο κ μ έδωσε μια κλωτσια στο πρωσοπο, σαν να τον πείραξε έτσι π ήμουνα. Μετά είδα ότι σηκώθηκα σιγά σιγά, κάπως ζαλισμενη, όχι κ τόσο καλά, πήγα στην κουζίνα κ την είδα λίγο αλλαγμενη, παράξενη, είδα κ τη μάνα μ εκεί κάτι έφτιαχνε, κ ειδα διαφορά φαγητά κ πράγματα εκεί μέσα π δεν τα έχω ξαναδει,,κ μετά είδα ότι πανω στο τραπεζι τησ κουζινας είχα μια πιατέλα γυάλινη, κ νομίζω μέσα έφτιαχνα σαλάτα, κ ειδα ότι πηρα ένα κουτι πιπέρι νομίζω κόκκινο, κ πήγα να το ριξω μέσα στην σαλάτα, κ μ έπεσε πολι μέσα, μετά πήρα ένα κουταλάκι να το βγάλω, κ ειδα πάνω στη σαλάτα κατι σα πράσινο ζαρζαβατικο,..μετά ηθέλα κάτι κοχυλια, ψεύτικα η αληθινά δε θυμάμαι, να τα βάλω μέσα στην σαλάτα, κ θυμόμουν ότι κάπου τα είχα δει μέσα στην κουζίνα, κ έψαχνα να τα βρω,είδα πάνω στο τραπεζι της κουζίνας μέσα σε ένα πιάτο, κάτι χτενεσ κλεισμενες μέσα σε κουτί, π έδειχναν απέξω κοχυλια ζωγραφισμένα, εγώ νόμιζα ότι πράγματι μέσα ηπηρχαν κοχυλια, πήρα ένα κουτί το άνοιξα, αλλά ειδα μια χτενα, σαν αυτες π γυρίζουν τα μαλια, γυρίστη,ήχε Μαύρα δόντια κ γω τα έπιανα.μετά είδα ένα πλαστικό χαρτι πάνω στην ντουλάπα της κουζίνας, φενονταν όμορφο με λουλούδια, κ είπα στη μάνα μ τι όμορφο π είναι, π το βρήκε, τεριαζει ωρεα εδώ πανω στο τραπεζι, αλλά όταν το τραβηξα λίγο, είδα ότι ήταν μισό κοματι, τετράγωνο. Αργότερα ειδα ότι πήγα στο σαλόνι, κ ειδα τον αδερφό μ ανάσκελα ξαπλωμενο πάνω στο καναπέ, σα χλωμό, κ φενονταν σαν να ροχαλιζε.όταν πήγα να φύγω είδα πάνω στο τραπεζι του σαλονιού 3 4 κουτιά επιτραπέζια πεχνιδια, κ είπα ότι θα ξαναρθω πάλι μετά να δω τι είναι. Μετά είδα ότι η ντουλαπα στο κάτω μέρος ήταν ανοιχτή, χωρίς πόρτες, κ ειδα από κάτω πολλά πράγματα, όπως αλοιφεσ κ σαπούνια, κ γω τα κοίταζα κ έλεγα στη μάνα,μ ότι αυτά θα τα πάρω όλα εγώ, είναι δικά μου, η μάνα μ έκανε μερικεσ φόρεσ πωσ δε με άκουγε, η μου απαντούσε νευρικα,.θέλω να σημειώσω ότι έκει π ειδα το τραπέζι τησ κουζινας, στην πραγματικότητα υπάρχει η ντουλάπα, ενώ εκεί π ειδα την ντουλάπα, υπάρχει ένα ραφι κ το ψυγείο. Κάπως ανακατο όνειρο, μετά νομίζω ότι πήγα πάλι στο κρεβάτι κ ξαπλαωσα. Τι να σημαίνει?