Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

Μπερδεμένο όνειρο

  • Βαλεντινα
  • Το Άβαταρ του/της Βαλεντινα Συντάκτης θέματος
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #402 από Βαλεντινα
Μπερδεμένο όνειρο δημιουργήθηκε από Βαλεντινα
Γειά σας.είδα σήμερα το πρωί στο ύπνο μ, πριν ξυπνήσω, ότι ήμουν στο κρεβάτι μ, αλλά από την αναποδη μερια, είχα το κεφάλι μ δλδ εκεί π είναι τα πόδια, κ ήμουν ακριβώς κοντά στο ξύλο του κρεβατιου, κ καθόμουν μπρουμυτα, κ κοιτούσα προς το παράθυρο, κ ενώ φενονταν ότι κοιμομουν, στην ουσία ένιωθα ότι εσβηνα σιγά σιγά, κ οτι θα πέθενα, γιατί ήμουν άρρωστη νομίζω ψυχολογικά, (οπωσ στην πραγματικότητα)κ εκεί π περιμενα να πεθάνω, θυμάμαι ότι μπήκε ο αδερφός,μ στο δωμάτιο κ μ έδωσε μια κλωτσια στο πρωσοπο, σαν να τον πείραξε έτσι π ήμουνα. Μετά είδα ότι σηκώθηκα σιγά σιγά, κάπως ζαλισμενη, όχι κ τόσο καλά, πήγα στην κουζίνα κ την είδα λίγο αλλαγμενη, παράξενη, είδα κ τη μάνα μ εκεί κάτι έφτιαχνε, κ ειδα διαφορά φαγητά κ πράγματα εκεί μέσα π δεν τα έχω ξαναδει,,κ μετά είδα ότι πανω στο τραπεζι τησ κουζινας είχα μια πιατέλα γυάλινη, κ νομίζω μέσα έφτιαχνα σαλάτα, κ ειδα ότι πηρα ένα κουτι πιπέρι νομίζω κόκκινο, κ πήγα να το ριξω μέσα στην σαλάτα, κ μ έπεσε πολι μέσα, μετά πήρα ένα κουταλάκι να το βγάλω, κ ειδα πάνω στη σαλάτα κατι σα πράσινο ζαρζαβατικο,..μετά ηθέλα κάτι κοχυλια, ψεύτικα η αληθινά δε θυμάμαι, να τα βάλω μέσα στην σαλάτα, κ θυμόμουν ότι κάπου τα είχα δει μέσα στην κουζίνα, κ έψαχνα να τα βρω,είδα πάνω στο τραπεζι της κουζίνας μέσα σε ένα πιάτο, κάτι χτενεσ κλεισμενες μέσα σε κουτί, π έδειχναν απέξω κοχυλια ζωγραφισμένα, εγώ νόμιζα ότι πράγματι μέσα ηπηρχαν κοχυλια, πήρα ένα κουτί το άνοιξα, αλλά ειδα μια χτενα, σαν αυτες π γυρίζουν τα μαλια, γυρίστη,ήχε Μαύρα δόντια κ γω τα έπιανα.μετά είδα ένα πλαστικό χαρτι πάνω στην ντουλάπα της κουζίνας, φενονταν όμορφο με λουλούδια, κ είπα στη μάνα μ τι όμορφο π είναι, π το βρήκε, τεριαζει ωρεα εδώ πανω στο τραπεζι, αλλά όταν το τραβηξα λίγο, είδα ότι ήταν μισό κοματι, τετράγωνο. Αργότερα ειδα ότι πήγα στο σαλόνι, κ ειδα τον αδερφό μ ανάσκελα ξαπλωμενο πάνω στο καναπέ, σα χλωμό, κ φενονταν σαν να ροχαλιζε.όταν πήγα να φύγω είδα πάνω στο τραπεζι του σαλονιού 3 4 κουτιά επιτραπέζια πεχνιδια, κ είπα ότι θα ξαναρθω πάλι μετά να δω τι είναι. Μετά είδα ότι η ντουλαπα στο κάτω μέρος ήταν ανοιχτή, χωρίς πόρτες, κ ειδα από κάτω πολλά πράγματα, όπως αλοιφεσ κ σαπούνια, κ γω τα κοίταζα κ έλεγα στη μάνα,μ ότι αυτά θα τα πάρω όλα εγώ, είναι δικά μου, η μάνα μ έκανε μερικεσ φόρεσ πωσ δε με άκουγε, η μου απαντούσε νευρικα,.θέλω να σημειώσω ότι έκει π ειδα το τραπέζι τησ κουζινας, στην πραγματικότητα υπάρχει η ντουλάπα, ενώ εκεί π ειδα την ντουλάπα, υπάρχει ένα ραφι κ το ψυγείο. Κάπως ανακατο όνειρο, μετά νομίζω ότι πήγα πάλι στο κρεβάτι κ ξαπλαωσα. Τι να σημαίνει?