Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

Μπερδεμένο όνειρο

  • Βαλεντινα
  • Το Άβαταρ του/της Βαλεντινα Συντάκτης θέματος
1 Χρόνος 3 Μήνες πριν #962 από Βαλεντινα
Μπερδεμένο όνειρο δημιουργήθηκε από Βαλεντινα
Καλημερα σας, ειδα σημερα το πρωί στον ύπνο μου πως ημουν μεσα σε ένα αγνωστο σπίτι, ήμουν καπου μπερδεμενα, ειδα μια θεια μου που είναι νεα στην ηλικια να έχει μεγαλο στηθος, σαν να τα ειχε φουσκώσει κ στο πρωσοπο ειχε μια πλαστικια αναπνευστική μασκα, δε θυμάμαι για ποιό λογο την φορουσε στον ύπνο μου..ειδα ακομα οτι καθόμουν μαζί με τον νεκρο πατερα μου πανω σε κατι ξηρους καρπους, πολλούς κ διαφορους, οπως στραγγαλια, ηλιόσποροι, κολοκυθοσποροι, φουντουκια, καρύδια κ.α ένα σωρό..καθόμασταν πάνω σε αυτα, αντι για καναπε κ εγω ετρωγα από αυτα κ μου άρεσαν κ ειπα στη θεια μου να μου βάλει λιγα μεσα σε μια σακκουλα κ η θεια μου μου εβαλε λιγα μεσα σε μια σακούλα..Ήταν πολύ μπερδεμένο το όνειρο, δε θυμάμαι κ πολλα..τι να σημαίνει το όνειρο μου?