Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

Φίδια

  • Δήμητρα
  • Το Άβαταρ του/της Δήμητρα Συντάκτης θέματος
4 Χρόνια 1 Μήνας πριν #470 από Δήμητρα
Φίδια δημιουργήθηκε από Δήμητρα
Γεια σας! Είδα στο όνειρό μου ότι είμουν με κάποιον(δεν θυμάμαι καθόλου ποιος ήταν) και δεν ξέρω και που βρισκόμασταν.Πάντως αυτός είδε ένα φίδι και ήθελε να το σκοτώσει και τον ρώτησα πού είναι το φίδι και μετά το είδα και γω και του είπα να μην το πειράξει και να προχωρήσουμε για να φύγουμε αλλά αυτός πήγε και το σκότωσε και μετά από αυτό ξεπρόβαλλαν και άλλα πολλά μαύρα μακρόστενα και παχουλλά φίδια και αυτός προσπαθούσε να τα σκοτώσει(δεν θυμάμαι τι έγινε στο τέλος-αυτό μόνο θυμάμαι-πάντως τα φίδια νομίζω,απ'όσα θυμάμαι δηλαδή, ότι ξεπρόβαλλαν ασταμάτητα και αυτός τα σκότωνε,αλλά χωρίς να θυμάμαι αν κατάφερε τελικά να τα σκοτώσει όλα) τι μπορεί να σημαίνει αυτό το όνειρο; Σας παρακαλώ απαντήστε μου!