Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

Πεθαμενη μητερα μου.

  • Βαλεντινα
  • Το Άβαταρ του/της Βαλεντινα Συντάκτης θέματος
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #465 από Βαλεντινα
Πεθαμενη μητερα μου. δημιουργήθηκε από Βαλεντινα
Καλησπερα σας.τωρα το μεσημερι που κοιμηθηκα ειδα στον υπνο μου πωσ ημασταν καπου εξω πολλοι γνωστοι κ αγνωστοι ,ειδα κ ενα γνωστο μου που εχει πεθανει χρόνια,καπου θα πηγαιναμε ολοι μαζι
δε θυμαμαι που.μετα ειδα οτι ξεκινησαμε ολοι μαζι κ φτάσαμε απεξω απο το σπιτι μου κ εκει απεξω στο
δρομο υπηρχε ενα τραπεζι, μπουφες, με διαφορά φαγητα επάνω που δε μποορω να τα θυμηθώ,τι ακριβως
ηταν, ολοι επεσαν πανω στο μπουφε να φανε κ εμεις με τον αδερφο μου δε μπορουσαμε να παρουμε
σειρα για να παρουμε κατι απο το μπουφέ.τελος πάντων, μετα ειδα οτι επαιρνα κ γω κατι απο το
μπουφε κατι σαν γιγαντες εμοιαζαν, σαν χυλος, εβαλα στο πιατο μου κ καθισα να φάω. Απέναντί μου ακριβως εβλεπα τη μητερα μου να καθεται σε ενα τραπεζι (εχει 5 μηνες πεθαμενη)φορουσε ένα κιτρινο σακκακι ,να με κοιταει χωρις να μιλαει. Εγω θυμαμαι ετρωγα κ την κοιτουσα κ γω χωρις να μιλαω. Νομιζω ακουσα για λιγο κ κλαρινα εκει μεσα. Ακουγα τον κοσμο που ελεγε, κοιτα πως την κοιταει τη μανα της.
Μετα αλλάζει σκηνη το ονειρο κ ειδα πως κοιμομουν στο κρεβατι μου κ ακουσα τα πατηματα της μητέρας
μου διπλα στο κρεβατι, φοβηθηκα για μια στιγμη, μετα γυρισα απο τη μερια που ακουσα τα πατηματα, αλλα δεν ειδα τιποτες. Τι να σημαινει αυτο το ονειρο, ευχαριστω.