Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

Χελωνες-λιμνη

  • Κρυστα
  • Το Άβαταρ του/της Κρυστα Συντάκτης θέματος
4 Χρόνια 5 Μήνες πριν #455 από Κρυστα
Χελωνες-λιμνη δημιουργήθηκε από Κρυστα
Καλησπερα....ειδα στον υπνο μου οτι περικυκλωσαν το κρεβατι μου πολλες χελωνες χωρις βεβαια να με πειραζουν....το επομενο βραδυ ειδα οτι περνουσα με ενα λεωφορειο μαζι με το αγορι μου και τους φιλους μας μεσα απο μια λιμνη υπιτιθεται ειχε γεφυρα κατω απο το νερο και ηταν πολυ μεγαλη και καθαρη....τι σημαινουν αυτα τα δυο ονειρα?