Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

Βλέποντας νεκρούς.....

  • Δανάη
  • Το Άβαταρ του/της Δανάη Συντάκτης θέματος
6 Χρόνια 7 Μήνες πριν #371 από Δανάη
Βλέποντας νεκρούς..... δημιουργήθηκε από Δανάη
Καλησπέρα, πριν αρκετό καιρό είδα στον ύπνο μου έναν τρομερό εφιάλτη. Βρισκόμουν στην πλατεία κοντά στο σπίτι μου και είδα έναν ανοιχτό λάκκο, λες και κάποιος είχε βγει από εκεί. Κοίταξα και είδα στα δεξιά μου να στέκεται η προγιαγιά μου η οποία έχει πεθάνει εδώ και 8 χρόνια φορώντας ένα άσπρο νυχτικό. Ήταν κιτρινισμένη και μύριζε κάπως άσχημα. Φοβόμουν να την αγγίξω και τότε εμφανίστηκε η γιαγιά μου η οποία είναι ζωντανή και με παρότρυνε να την ακουμπήσω. Η προγιαγιά μου είχε ήδη τείνει το χέρι της προς εμένα και περίμενε να το πάρω. Εγώ όμως δεν ήθελα και έλεγα στην γιαγιά μου πως δεν θέλω να την αγγίξω. Εκείνη επέμενε και μου είπε πως αν δεν το κάνω θα στεναχωρηθεί η προγιαγιά μου. Καθώς πήγαινα να της δώσω το χέρι ξαφνικά ακούστηκε μια φωνή από την άλλη πλευρά να φωνάζει το όνομα μου. Εγώ γύρισα το κεφάλι και τότε ξύπνησα. Σας παρακαλώ μπορείτε να μου πείτε τι συμαίνουν όλα αυτά; Ήθελε να μου πει κάτι η προγιαγιά μου(την είχα γνωρίσει όσο ζούσε);