Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

Θάλασσα

  • Αθηνά
  • Το Άβαταρ του/της Αθηνά Συντάκτης θέματος
6 Χρόνια 9 Μήνες πριν #314 από Αθηνά
Θάλασσα δημιουργήθηκε από Αθηνά
Είδα ότι ήμουν σε ένα νησί με τον καλό μου και θέλαμε να πάμε έξω να φάμε. Εγώ ήθελα να πάω σε ένα μαγαζί με θέα όλο το νησί ψηλά σε ένα λόφο αλλά εκείνος με πήγε σε μια ταβέρνα δίπλα στην αμμουδιά που ήταν άδεια. Ήταν νύχτα και η παραλία ήταν άδεια. Από το παράθυρο φαινόταν η θάλασσα που είχε κάτι πελώρια κύματα που όμως δεν ερχόντουσαν από μέσα από τη θάλασσα και να σκάνε στην άμμο , αλλά ερχόντουσαν κατά μήκος της παραλίας και προσπερνούσαν μπροστά μας τουλάχιστον τέσσερα μέτρα. Ήθελα να τραβήξω βίντεο αυτό το περίεργο φαινόμενο αλλά δεν μπορούσα το κινητό μου δεν λειτουργούσε και όταν τον φώναζα να το δει το κύμα είχε περάσει και η θάλασσα ήταν φλατ. Δεν βγήκα έξω ούτε πλησίασα γιατί φαινόταν επικίνδυνα. Δεν ήμουν χαρούμενη στο όνειρο. Ένοιωθα ότι ήταν μια λάθος επιλογή.