Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

ονειρο με δοντι

  • ελλη
  • Το Άβαταρ του/της ελλη Συντάκτης θέματος
6 Χρόνια 11 Μήνες πριν #306 από ελλη
ονειρο με δοντι δημιουργήθηκε από ελλη
ειδα στον υπνο μου οτι πηγα σενα καταστημα δεν θυμαμαι τι ειχε αλλα ημουν στην υποδοχη και ειδα στον καθρεπτη οτι μου εφυγε ενα δοντι το μπροστινο κατω δεξια και ειχε μεινει ενα μικρο κομματακι .μετα πηρα τηλεφωνω τον μπαμπα μου και προσπαθουσα να του εξηγησω ποιο δοντι μου λειπει.οι ονομασιεσ που μου ελεγε δεν ειχαν σχεση με την ορολογια τον δοντιων.
οταν μπηκα στο καταστημα ειπα στον ανθρωπο τησ υποδοχης οτι καλα οποιοσ ερχετε εδω χανει κ ενα δοντι επειδη απο εκει ειχε περασει κ μια φιλη μου και επαθε ακριβως τα ιδια.