Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

πεθαμενη μητερα

  • Αντωνία
  • Το Άβαταρ του/της Αντωνία Συντάκτης θέματος
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #285 από Αντωνία
πεθαμενη μητερα δημιουργήθηκε από Αντωνία
Είδα πεθαμένη τη μητέρα μου και αγχώθηκα πολύ. Ξύπνησα τρέμοντας και τρέκλιζα. Συγκεκριμένα είδα πως ήμουν στον καναπέ του σπιτιού μου και το άλλο δωμάτιο οδηγούσε στο εσωτερικό της εκκλησίας όπου υπήρχε στο κέντρο το φέρετρο με πεθαμένη τη μητέρα μου. Μπορείτε να μου πείτε τι σημαίνει;
  • Μηλίτσα
  • Το Άβαταρ του/της Μηλίτσα Συντάκτης θέματος
6 Χρόνια 9 Μήνες πριν #340 από Μηλίτσα
Απαντήθηκε από Μηλίτσα στο θέμα πεθαμενη μητερα
Καλησπέρα Αντωνία μου!

Αν η μητέρα σου είναι ζωντανή στην πραγματικότητα, το όνειρό σου είναι καλό και σημαίνει ότι θα την έχεις δίπλα σου ακόμα για πολλά-πολλά χρόνια. Αν δεν είναι στη ζωή, τότε σημαίνει ότι ίσως δεν έχεις πραγματοποιήσει κάτι που εκείνη θα ήθελε πολύ, όπως ένας καλός γάμος ή κάποια επαγγελματική πρόοδος, κλπ.