Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

Η γιαγια μου πέθανε δεύτερη φορά

  • Βαλεντινα
  • Το Άβαταρ του/της Βαλεντινα Συντάκτης θέματος
1 Μήνας 2 Ημέρες πριν #1611 από Βαλεντινα
Η γιαγια μου πέθανε δεύτερη φορά δημιουργήθηκε από Βαλεντινα
Καλημερα σας.ειδα σημερα το βράδυ στον ύπνο μου,ένα παράξενο όνειρο,ειδα ότι ήμουν σε ένα σπίτι με κόσμο,έβλεπα κ κάτι μωρά,εκει που καθόμουν ανάμεσα σε κόσμο,διαπίστωσα ότι έλειπε η γιαγια μου,η μάνα της μάνας μου που έχει 26 χρόνια πεθαμένη κ είπα ,καλά που είναι η γιαγια;κ μου είπαν ότι είναι στο νοσοκομειο είναι άρρωστη ,είναι στα τελευταία της.μετά ερχόταν κάτι μηνύματα σαν γράμματα δια μέσω Ίντερνετ κ έγραφε μέσα η γιαγια μου ότι είμαι στα τελευταία μου,είμαι σε ένα σκοτεινό διάδρομο,θα φύγω σε λίγο κ έλεγε τάχα στη μάνα μου ότι εγώ σε βοήθησα πολύ ,τώρα φεύγω ,δε θέλω να στενοχωριέσαι.η γιαγια μου πέθανε στις 4 Δεκεμβρίου κ στον ύπνο μου ειδα ότι πέθανε ξανά στις 22 Δεκέμβρη .είπε πολλά που εγώ δε τα θυμάμαι κ στο τέλος ειδα πως άφησε την τελευταία της πνοή κ η μάνα μου που έχει 4 χρόνια πεθαμένη ,φώναζε ,μάνα ,μανούλα μου κ έκλαιγε.προχτές ηταν Ψυχοσάββατο,ίσως γιαυτο να ειδα ένα τέτοιο όνειρο.