Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

Έχασα την κουμπαρά μου

  • Βαλεντινα
  • Το Άβαταρ του/της Βαλεντινα Συντάκτης θέματος
3 Μήνες 2 Εβδομάδες πριν #1212 από Βαλεντινα
Έχασα την κουμπαρά μου δημιουργήθηκε από Βαλεντινα
Καλησπερα σας,πριν μια ώρα περίπου κοιμήθηκα κ ειδα στον ύπνο μου πως ήμουν με την κουμπαρά μου μέσα σε ένα μεγάλο κτίριο κ ηταν σαν μαγαζί εκεί μέσα,ψάχναμε κάτι να βρούμε να φάμε,βρήκαμε κάτι μικρά σχέδια τυράκια,ξαφνικά η κουμπαρά μου μπήκε στο ασανσέρ,εγώ την ειδα από μακριά,μου φώναξε έλα πάνω,εγώ έτρεξα να προλάβω το ασανσέρ ανοιχτό αλλά δε το πρόλαβα.μετά ειδα πως ήμουν στο ασανσέρ κ πατούσα ποτέ το ένα νούμερο ποτέ το δυο κ δε μπορούσα να θυμηθώ σε ποιο όροφο μου είπε η κουμπαρά μου να ανέβω.μετά βρέθηκα σε ένα άλλο όροφο κ έψαχνα να τη βρω,ειδα κόσμο πολύ εκεί,μάλιστα προσπαθούσα να γράψω στο κινητο στην κουμπαρά μου που είσαι,τι κανείς,σε ψάχνω εδώ κ μια ώρα,αλλά έσβηναν πάλι τα γράμματα κ πάλι προσπαθούσα από την αρχή.ξαφνικά ειδα μια γνωστή μου,καθόταν σε μια καρέκλα,σαν σε εκλησια κ μου λέει τι έπαθες;τις λέω τι μου συνέβη,κ μου λέει κάνε ησυχία τώρα,θα ψάλλει ο ιερέας,να κουνάς το κινητο πέρα δώθε μου λέει για να το ευλογήσει ο ιερέας.ειδα ενα ιερεα στα μαύρα ντυμένο κ έψελνε κ γώ κ μια αλλά κοπέλα δίπλα μου κουνούσαμε τα κινητά για να πάρουν ευλογία,μετά όταν τελείωσε ο ιερέας η γνωστή μου έφυγε κ γώ άρχισα πάλι να γράφω μηνύματα στην κουμπαρά μου αλλά δε τα κατάφερνα.μετά απελπιστικά κ πήγα να πάρω το λεωφορείο να φύγω αφού τελικά δε τη βρήκα.τι να σημαίνει αυτό το όνειρο;