Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

Αγνωστος Αντρας

  • katerina
  • Το Άβαταρ του/της katerina Συντάκτης θέματος
6 Χρόνια 8 Μήνες πριν #352 από katerina
Αγνωστος Αντρας δημιουργήθηκε από katerina
Καλησπέρα σας ψάχχνωντας στο internet αλακαλυψα τη σελιδα σας και ειπα να γραψω και εγω το ονειρο μου γενικα ξερω καποια πραγματα απο ονειρα αλλα βεβαια μια 2 γνωμη θα την ηθελα γι αυτο παρακαλω να μου δωσετε την ερμηνεια σας. Ειδα ονειρο λειπον πως περπατουσα απο το σπιτι μου με τα ποδια για να παω στης γιαγιας μου το σπιτι καποια στιγμη σταματαω στην ακρη του δρομου και καθομαι κατω στο χώμα. Οπως καθόμουνα λειπον βλεπω ενα αμάξι να ερχεται (ηρθε απο την αντιθετη λουριδα του δρομου) και προσπαθουσε να αράξει διπλα μου, ενω το αυτοκινητο παρκάριζε χιλιοστα απο εκει που καθομουν εγω δεν φοβήθηκα και δεν μετακινηθηκα καθολου. Από το αυτοκίνητο βγαίνει ένας άγνωστος για μένα νεαρός ο οποίος στεκοταν απεναντι μου και μιλουσε στο κιν. Οταν τελειωσε το τηλεφωνο κατευθηνθηκε στη θεση του συνοδηγου εκει μιλησαμε εγώ του μιλούσα στα Αγγλικα(πιστευα οτι ειναι Ελληνας που μενει εξωτερικο) κανω ενα λαθος σε κατι και συνεχιζω να του λεω στα Αγγλικα πως συνεχεια κανω αυτο το λαθος μου χαμογέλασε και μου μιλησε Ελληνικα. Μετεπειτα εγω συνεχησα το δρομο με τα ποδια για της γιαγιας μου το σπιτι εκεινος δεν ξερω τη εκανε. Στο σημειο αυτο να σημειωσω πως και το παιδι που θελω και δεν ξερω πως θα εξελιχθει η κατασταση δουλευει εξωτερικο....