Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

Όνειρο με πρώην συντροφο

  • Τζένη
  • Το Άβαταρ του/της Τζένη Συντάκτης θέματος
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #288 από Τζένη
Όνειρο με πρώην συντροφο δημιουργήθηκε από Τζένη
Καλησπέρα σας και ευχαριστώ για τον πολύτιμο χρόνο σας.
Λοιπόν είδα Τετάρτη βράδυ ξημερωματα Πέμπτης ότι βρισκόμουν στο χωριό μου και στο σπίτι μας βλέπω τον πρώην μου να κάθεται στο μπαλκόνι,παίρνω μία καρέκλα κάθομαι δίπλα του και τον ρωτάω αν έχει κάποια στη ζωή του και ότι δεν υπάρχει λόγος να μου το κρύβει μπορείς να τα λέμε φιλικα,μου λέει ότι κάποια υπάρχει αλλά δεν είναι κάτι σπουδαιο,μετά πάμε να πλύνουμε τα χέρια μας στο μπάνιο και εκεί είναι που αισθάνομαι ότι θα κάνει κίνηση να τα ξαναβρούμε και πράγματι βγαίνοντας από το μπάνιο με αγγαλιαζει καθώς εγώ προχωράω και αυτό σα να σηματοδότησε ότι είμαστε μαζί.Τελοσπαντων, καθόμαστε στο τραπέζι αριστερά η γιαγιά μου,δεξιά μου ο πρώην μου και απέναντι μου ο θείος μου και τρωγαμε χοιρινό τηγάνια με πατάτες τηγανητές αλλά ήταν ανακατεμενο το κρέας με τις πατάτες στα πιάτα μας.Οι δικοί μου επίσης τον αντιμετώπιζαν σαν την επίσημη μου σχέση ειδικά η γιαγιά μου.να σημειωθεί ότι έχουμε χωρίσει κοντά ένα χρόνο και τελευταία τον έχω συναντήσει 2 φορές χωρίς να ανταλλάξουμε κουβέντα.τη μία φορά μάλιστα με είδε και με άλλον.
Οποιαδήποτε απάντηση σας θα ήταν πολυτιμη.Σας ευχαριστώ
  • ΕΛΕΝΗ
  • Το Άβαταρ του/της ΕΛΕΝΗ Συντάκτης θέματος
6 Χρόνια 8 Μήνες πριν #329 από ΕΛΕΝΗ
Απαντήθηκε από ΕΛΕΝΗ στο θέμα Όνειρο με πρώην συντροφο
Είδα τον πρωην σύνρτοφό μου να κάνει σαν τρελός