Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

Ονειρεύτικα

  • MyKidsMyLife
  • Το Άβαταρ του/της MyKidsMyLife Συντάκτης θέματος
6 Χρόνια 8 Μήνες πριν #360 από MyKidsMyLife
Ονειρεύτικα δημιουργήθηκε από MyKidsMyLife
Ονειρεύτηκα πως ήμουνα με τα παιδια μου στο αυτοκίνητο και πηγαίναμε βόλτα. Είχαμε παρκάρει δε ένα πεζοδρόμιο και κατεβήκαμε για βόλτα. Καθήσαμε σε ενα κλειστό χώρο όταν ξαφνικά ήθελα να πάω στο αυτοκίνητό μου. Τα ψάχναμε για αρκετή ώρα αλλά δεν το βρίσκαμε. Κάποιοι από το χώρο που βρισκόμασταν μου είχανε πεί πως μου το έκλεψαν. Ξαφνικά ανακάλυψα πως έλειπε η μικρή μου η κόρη 3 χρονών. Ρωτούσα παντου για εκείνη αλλά κανείς δεν μου έλεγε. Υπολόγισα τότε πώς την απάγαγε αυτός που μου έκλεψε το αυτοκίνητο και αρχισα να κλαίω. Όλοι όσοι βρισκονταν εκεί κοντα μου, μου έλεγαν πως δεν είναι τίποτα και εγώ δεν το άντεχα και έκλεγα . Ξαφνικά βρέθηκα σε ένα άλλο χώρο όπου βρισκόταν ο πατερ του χωριού μου, η κόρη του και κάποιοι άλλοι από το χωριό. Φώναξα της κόρης του πάτερ και της είπα πως μου απήγαγαν την μικρή μου και έπεσα στο πάτωμα να κλαίω με λυγμούς και να νιώθω την καρδιά μου έτοιμη να εκραγεί όταν την άκουσα να μου λέει πως από την ώρα που της το είχα πεί δεν μπορούσε να σταματήση το κλάμα. Και γονατιστή γύρισα πρός τον πάτερ και τον είδα να κλαίει και αυτός με λυγμούς και εγω να είμαι στα γόνατα κοντα του και να προσέυχομαι και να κλαίω με λυγμους. Τώρα που ξύπνησα ειχα δάκρυα στα μάτια και η καρδιά μου ακόμα χτυπάει σαν τρελλή! Σας παρακαλώ άν μπορείται εξηγήστε μου τι μπορεί να σημαίνει. Δεν μπορώ να σκεφτώ πώς θα συμβεί κάτι στα παιδιά μου. Τρελλαίνομαι!