Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

ΜΠΑΜΠΑΣ

  • ΟΥΡΑΝΙΑ
  • Το Άβαταρ του/της ΟΥΡΑΝΙΑ Συντάκτης θέματος
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #270 από ΟΥΡΑΝΙΑ
ΜΠΑΜΠΑΣ δημιουργήθηκε από ΟΥΡΑΝΙΑ
Είδα στο ονειρο μου πως ήμουν στο σπίτι στο χωριό μου όπου είχε πολύ κόσμο που γλεντούσε και τοτε σηκώθηκε ο πατέρας μου (ο οποίος δεν είναι στη ζωή καθώς τον έχασα πριν 10 μήνες) και ήθελε να χορέψει αλλα ήταν πολύ στεναχωρημένος και έλεγε πως ηθελε να χορέψει για τελευταία φορά γιατί ήξερε ότι θα πεθάνει.εγώ επειδή δεν μπορούσα να τον βλέπω στεναχωρημένο πήγα στο πατρικό μου όπου είχε πολύ κόσμο και τους κέρναγα μεγάλα γλυκά που είχα σε μεγάλα κουτιά.επειτα βρέθηκα να μαγειρεύω πάνω απο μια κατσαρόλα μεγάλη και να κλαίω με λυγμούς.ταυτόχρονα με έπαιρναν και τηλεφωνο στο κινητο για να μου ευχηθούν υποτίθεται για την γιορτή μου.