Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

Η μανα μόυ έπεσε από τις σκάλες

  • Βαλεντίνα
  • Το Άβαταρ του/της Βαλεντίνα Συντάκτης θέματος
10 Μήνες 3 Εβδομάδες πριν #1028 από Βαλεντίνα
Η μανα μόυ έπεσε από τις σκάλες δημιουργήθηκε από Βαλεντίνα
Καλησπέρα σας, είδα σήμερα το πρωί στον ύπνο μου καθώς αποκοιμηθηκα ότι ήμουν εδώ πού μένω στο σπίτι στη Γερμανία μαζί με μια γειτόνισσα πού μένει στον τελευταίο όροφο τού διαμερίσματος, είδα τη μάνα μου να έχει πολλές τσάντες με ψωνια κ να κατεβαίνει τα σκαλιά, ξαφνικά την είδα να πέφτει ανάποδα με τό κεφάλι κάτω κ να βγάζει μιας κραυγή, τρέξαμε νά τη σηκώσουμε κ είχε εκεί ενα.μεγαλο κουτί σκόνη ρούχων κ ήταν ασηκωτο, εγώ πήγα να το σηκώσω κ μου κόπηκαν τα χέρια τόσο βαρύ ήταν..