Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

Με έβαλαν φυλακή

  • Βαλεντινα
  • Το Άβαταρ του/της Βαλεντινα Συντάκτης θέματος
1 Χρόνος 3 Μήνες πριν #963 από Βαλεντινα
Με έβαλαν φυλακή δημιουργήθηκε από Βαλεντινα
Καλημέρα σας, είδα σήμερα το πρωί στον ύπνο μου πώς πήγα να κατέβω μια κατηφόρα κ προς τα πάνω ανεβαινε μια άγνωστη κοπέλα κ εγώ της έδωσα τό χέρι να ανέβει καλύτερα, αλλά εκείνη γλίστρησε κ έπεσε προς τα κάτω κ κυλιθηκε στο έδαφος κ ματωσε όλο της το σώμα κ πέθανε κ μετά εγώ είχα τυψεις γιατί νόμιζα ότι εγώ εφτεγα πού την άφησα να πέσει..μετα είδα ότι γινόταν ενα δικαστήριο, είδα δικαστές με μαύρα ρούχα κ πολύ κόσμο γύρω γύρω..οι δικαστές με ρωτούσαν διάφορα πράγματα,αν έχω τύψεις τώρα,αν ήθελα κ το έκανα αυτό κ πώς αισθάνομαι τώρα.. κράτησε καμποση ώρα το δικαστήριο κ μετά από απόφαση τους δικαστή είδα ότι με οδήγησαν στη φυλακή, μέσα σε ένα μικρό κελί πού ήταν κ άλλοι εκεί μέσα..ενοιωθα ενοχή για τό έγκλημα κ έλεγα μέσα μου ότι καλά έκαναν κ με έβαλαν φυλακή, αφού εφτεγα..δε θυμάμαι κ πολλά πράγματα, πάντως θυμάμαι ότι εβγενα από τη φυλακή ποτέ ποτέ κρυφα, αλλά απαγορευόταν αυστηρά..ήταν λίγο μπερδεμένο το όνειρο, αυτά θυμάμαι..τι να σημαίνει?