Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

Δόντια

  • Κατερινα
  • Το Άβαταρ του/της Κατερινα Συντάκτης θέματος
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #807 από Κατερινα
Δόντια δημιουργήθηκε από Κατερινα
Καλημέρα σας.
Αρκετές φορέα βλέπω όνειρα που συσχετίζονται με τα δόντια και σχεδόν ποτε δεν ανησυχώ διότι στην εφηβική μου ηλικία είχα σιδεράκια και με απασχολούσαν ιδιαίτερα και καθημερινά. 
δεν έχω δει δοντια να πέφτουν μόνο καμία φορά να τα κουνάω η να έχω άλλη οδοντοστοιχία.
τη νύχτα έχω την εντύπωση ότι τα σφίγγω ιδιαίτερα και το πρωί ξυπνάω με πονεμένα ούλα! Στο δια ταύτα 
- ειδα στον ύπνο μου πως είχα αίμα στα ούλα μου, έβγαινε αίμα. Τι μπορεί να σημαίνει κάτι τέτοιο ; 
*Επίσης παντα σκέφτομαι πριν κοιμηθω, να μη σφίξω τα δοντια μου κατά τη διάρκεια του ύπνου!