Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

Mμπερδεμένο όνειρο

  • Βαλεντινα
  • Το Άβαταρ του/της Βαλεντινα Συντάκτης θέματος
2 Χρόνια 7 Μήνες πριν #647 από Βαλεντινα
Mμπερδεμένο όνειρο δημιουργήθηκε από Βαλεντινα
Καλημερα σας. Ειδα χτες το βράδυ στον ύπνο μου πως καπου σε ενα άγνωστο μερος συνάντησα τους πεθαμένους γονείς μου,τους αγκαλιασα και τους φίλησα. Μετα ειδα πως βρεθηκαμε μπροστα σε μια τρομακτική λίμνη κ γω πηγα να πέσω μεσα, θυμάμαι ήμουν τελικά μεσα στη λίμνη, ειχε κ λασπόνερα μεσα. Ο πατέρας μου πηδηξε μεσα κ προσπαθούσε να με βγάλει, με κρατουσε αγκαλιά στα χέρια του κ προσπαθούσε να ανέβει ενα υψωμα..μου είπε ότι εδω μεσα είναι πολύ επικινδινα  ,μπορει να εχει κ κροκοδειλους κ παλιοφιδα...μετα ειδα ότι ήμουν μαζί με κάτι αλλες γυναίκες, περπατουσαμε στο δρόμο τρώγαμε μουσταρδα μεσα σε ενα ποτήρι..αλλα η γεύση ήταν καλή σαν γλυκιά  ,δεν ήταν καυτερή. Μετα τελευταια ειδα πως βρισκομουν καπου σε ενα τραπέζι έξω κ ειχα στο στομα μου μια τσίχλα, χρώμα ροζ  τη φουσκωσα με  το  στομα  ,έγινε τόσο μεγάλη, σα μπαλονι ,κ μολις εσκασε,πετάχτηκε παντου κ κολλησε στα πρόσωπα κάποιων που καθόταν εκεί γύρω. Δε θυμάμαι αν γελασαμε με αυτό, δεν είμαι σίγουρη..Μπορείτε να μου εξηγησετε τα όνειρα που ειδα?βλέπω οτι εδω κ καιρό δεν απαντάτε στα όνειρά μας. Δε ξέρω το λόγο...