Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

Άγιοι και Κερί

  • Χριστινα
  • Το Άβαταρ του/της Χριστινα Συντάκτης θέματος
2 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 7 Μήνες πριν #642 από Χριστινα
Άγιοι και Κερί δημιουργήθηκε από Χριστινα
Στο όνειρο μου έβλεπα πως βρισκόμουν στο σπίτι του αγοριού μου και δυο πρόσωπα μια γυναίκα και ενας άνδρας μεσαίου αναστηματος έρχονταν στο σπίτι όπου βρισκόμουν μόνη μου ο άνδρας είχε γενίαδα άσπρη και άσπρα μαλλιά και μου λέει γεια σου κορίτσι μου θέλω κάτι απο μέσα στο σπίτι ένα κερί Αγίου.Πηγαμε μέσα βρήκε το κερί που ήταν το πρόσωπο του Άγιου ήταν μαύρη γενειάδα το κερί με Καπελάκι μαύρο στο κεφάλι και μου το δίνει και μου λέει πολύ όμορφο κερί ναι; Και του λέω ναι και μου χαμογελασε.Στην συνέχεια όταν μου έδωσε το κερι στο σπιτι μπήκε η μητέρα του αγοριού μου και μου λέει τι κάνετε εκεί; Και όταν γύρισα να δω τον άνθρωπο που ήταν δίπλα μου ήταν ο Άγιος που κρατούσα το κερί !

τι μπορει να σημαινει;