Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

Μπερδεμένο όνειρο

  • Βαλεντίνα
  • Το Άβαταρ του/της Βαλεντίνα Συντάκτης θέματος
2 Χρόνια 10 Μήνες πριν #605 από Βαλεντίνα
Μπερδεμένο όνειρο δημιουργήθηκε από Βαλεντίνα
Καλημέρα σας.χτες το βράδυ,η τα μεσάνυχτα δε θυμάμαι,δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό, είδα ένα μπερδεμένο όνειρο.ειδα ότι πήγαινα γυμνάσιο, Δευτέρα Γυμνασίου κ οι βαθμοί μου ήταν πόλοι καλοί, είδα τιο χαρτί ελέγχου κ επάνω έγραφε όλο 17 κ θα περνούσα κ θα πήγαινα για τρίτη γυμνασίου.νομιζω με 17 η με 10 πέρασα τωρα δε θυμάμαι.χαιρομουν γιατί ήμουν πολύ έξυπνη κ μάλιστα θα επερνα κ δίπλωμα οδήγησης.στην πραγματικότητα όμως ούτε το γυμνάσιο έχω βγάλει,έχω μείνει στη δευτερα γυμνασίου δύο φορές, ούτε δίπλωμα έχω πάρει,πηγα για δίπλωμα αλλά δεν τα κατάφερα κόπηκα μια φορά στην οδήγηση κ από τότε δεν ξανά έδωσα πάλι.μαλιστα στον ύπνο μου κοιτούσα τούς παλιούς βαθμούς μόυ που ήταν πολύ κατεβασμενοι κ οι καινούργιοι τόσο ψηλά,αν θυμάμαι καλα είδα κ ενα 19 στη βαθμολογία μου,που στην πραγματικότητα δεν έχω πάρει πότες.ειδα κ την κουμπάρα μου που καυτή στην πραγματικότητα έχει μείνει στην πρώτη γυμνασίου,την είδα στον ύπνο μου ότι είχε μείνει πάλι,φενονταν νομίζω λυπημένη κγω νόμιζα ότι στον ύπνο μου με ζήλευε.ηταν κ ο πεθαμένος πατέρας μου μαζί μου κ αυτός νομίζω χαιρόταν που εφθασα τόσο ψηλά.παραξενο όνειρο,τι να σημαίνει;