Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

Επεξήγηση ονείρου

  • Σωκράτης
  • Το Άβαταρ του/της Σωκράτης Συντάκτης θέματος
3 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #600 από Σωκράτης
Επεξήγηση ονείρου δημιουργήθηκε από Σωκράτης
στο όνειρο μου είδα την καταστροφή του κόσμου από ένα μεγάλο κύμα, ενώ εγώ ήμουν σε ένα αδιέξοδο. Στην συνέχεια εμφανίστηκε ο Άγιος Στέφανος και μου είπε να του δώσω μια μεγάλη πέτρα που αργότερα την έριξε στο κύμα σταματώντας έτσι την καταστροφή. Μετά είδα μια φίλη μίας πρώην μου να μου φιλάει τα πόδια