Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

HMEROMHNIA

  • Μαίρη
  • Το Άβαταρ του/της Μαίρη Συντάκτης θέματος
3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #566 από Μαίρη
HMEROMHNIA δημιουργήθηκε από Μαίρη
Καλημέρα σας

Είδα στον ύπνο μου ότι ξύπνησα σχεδόν 11 χρόνια πριν...Το σπίτι μου δεν ήταν στο όνειρο όπως ήταν τότε στην πραγματικότητα.Ο χώρος ήταν ο ίδιος, αλλά ήταν πολύ αναστατωμένος...Κατάλαβα ότι είχα ξυπνήσει στο παρελθόν κι είδα το ημερολόγιο ότι ήταν 26/1/2010 κι έπεφτε Τρίτη...Όταν ξύπνησα κανονικά ανακάλυψα προς μεγάλη μου έκπληξη ότι όντως έπεφτε Τρίτη...Υπήρχε ένα ντιβανοκρέβατο που κοιμόταν η γιαγιά μου όταν ήμουν παιδί . Εκέινη πέθανε το 2017 , αλλά δε ζούσε μαζί μας ως τότε. Τα έπιπλα ήταν αναστατωμένα στο σπίτι σα να είχαμε μαστόρους ... Είδα τους γονείς μου πολύ νεότερους κι η αγωνία μου ήταν να μην καταλάβουν ότι είχα έρθει από το μέλλον...Προσπαθώ να θυμηθώ τι είχε συμβεί ατομικά και κοινωνικά εκείνη την ημερομηνία, αλλά δε βρίσκω κάτι....Είχα το άγχος να θυμηθώ που δούλευα τότε για να πάω στη δουλειά μου.
Τί είναι αυτό όλο άραγε;