Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

Ονειρο που βλεπω συχνα

  • Γεωργία
  • Το Άβαταρ του/της Γεωργία Συντάκτης θέματος
3 Χρόνια 8 Μήνες πριν #524 από Γεωργία
Ονειρο που βλεπω συχνα δημιουργήθηκε από Γεωργία
Βλεπω συχνα οτι βρεισκωμσι στο σπιτι που ειχα προτοπαντρευτει τον προιν μου και βρεισκω αντικι.ρνα δεικα μου γεματο το σπιτι οπως το ειχα.παντα αναρωτιεμε μες το ονειρο δε ξέρω μα καλα Εγώ δεν τα πειρα όλα αυτα;γιατι τα αφεινω εδω να τα εκμεταλευοντε αλοι;και γιατι να είναι εδω όλα αυτα;δε θελουν το Σπίτι; καποιες φορες παλι φενετε να το εκμεταλευοντε αυτος η η οικογένεια του.σήμερα ειδα στο κομοδινο και χριματα ευρω ενο τοτε ηταν δραχμες.λεω οραια θα χω και λευτα.επισεις ειδα τη νονα του αδερφου μου να κειματε εκεί και να μηλαω οικια με τη προιν πεθερα μου να ρωτο για τον προιν μου και ειπα να του οει να με παρει τηλέφωνο γιατι έχω απο τοτε να τον δω η να του μηλισω αλες φορες μηλουσα οικια με την αδερφη της προιν πεθερας μου..μα με πρωβληματιζει γιατι αυτό το ονειρο να με στοιχιονει;;;τι σιμεναει;