Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

Μεγάλο φίδι

  • Βαλεντινα
  • Το Άβαταρ του/της Βαλεντινα Συντάκτης θέματος
3 Χρόνια 10 Μήνες πριν #484 από Βαλεντινα
Μεγάλο φίδι δημιουργήθηκε από Βαλεντινα
Καλημέρα σας. Χτες το βράδυ ονειρευτηκα πως ήμουν στο πατρικό του πατέρα μου που έχει πεθάνει κ έβλεπα δίχτυα από αράχνες. Μια φορά είδα ότι μπήκα στην κουζίνα του πατρικου μου κ πέρασα κάτω από ένα μεγάλο ιστό αραχνης αλλά δε μου επιτέθηκε. Κοίταζα τον ιστό κ έπιανε το μισό της κουζίνας κ είχε πάνω μια μικρή καταμαυρη αράχνη. Πέρασα πάλι γρήγορα κάτω από τον ιστό χωρίς να πάθω τιποτες. Με τη μητέρα μου που έχει πεθάνει εδώ κ 9μήνες, ξεσκονιζαμε, καθαριζαμε κάτι δυχτια από αράχνες, εκεί που καθαριζαμε το δωμάτιο όπου κοιμόταν η γιαγιά μου, λέω εγώ στη μάνα μου, πάω να καθαρίσω κ στην κρεβατοκαμαρα κ εκεί που πάω να μπω μέσα, από την πόρτα βλέπω ένα φίδι μεγάλο, με μεγάλο κεφάλι κάτω από το κρεβάτι, κοιτούσε προς τα εμάς, φοβήθηκα κ είπα εντρομη φιιιδιι,πάνω στο κρεβάτι ήταν ο πατέρας μου με το εσωρουχο του μόνο κ μόλις του είπαμε για το φίδι άρπαξε ένα ξύλο κ άρχισε να το χτυπάει με δύναμη, το φίδι έχει άσπρο χρώμα με καφέ κ γκρι. Το χτυπούσε δυνατά, το φίδι πήγε προς την πόρτα να βγει αλλά ήταν κλειστή. Την είχαμε κλείσει εμείς. Κάπου εκεί τελείωσε το όνειρο δε θυμάμαι πιο πέρα τι έγινε. Μπορειτε να μου το εξηγησετε?ευχαριστώ.