Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

Ο Χριστός κ τα παιδια

  • βαλεντίνα
  • Το Άβαταρ του/της βαλεντίνα Συντάκτης θέματος
3 Χρόνια 11 Μήνες πριν #475 από βαλεντίνα
Ο Χριστός κ τα παιδια δημιουργήθηκε από βαλεντίνα
Καλησπέρα σας.σημερα το μεσημέρι που κοιμηθηκα ειδα το εξης όνειρο:ειδα ότι ήμουν κάπου αγνωστα
κ έβλεπα 2 αγοράκια να παίζουν, Δεν ηταν ξανθα μελαχροινα νομίζω.εβλεπα να τρέχουν Κ να κανουν φασαρία κ γω τους ελεγα να σταματήσουν, σε λίγο θα έρθει το δώρο τους. Πράγματι ηρθε ενας σαν τον πατερα μου εμοιαζε, (Έχει πεθάνει εδω κ 6 χρόνια. )κ ειχε μεσα στη σακουλα κάτι παιχνίδια για τα παιδιά. Το ενα αγόρι που ήταν λίγο παχουλό αρχισε να σκίζει γρήγορα το δώρο του κ μόλις το ανοιξε ειδε μεσα μια τσαντα μαύρη κ στενοχωρεθηκε, περιμενε ενα ηλεκτρονικό παιχνίδι αλλά η τσαντα ήταν αδια. Απογοητεύτηκε κ πεταξε την τσαντα περα με θυμό. Το άλλο αγόρι ειχε κατι αυτοκινητακια αλλα δε του άρεσαν κ εκανε νουμερα. Εκείνη την στιγμή έβλεπα αντί για τον πατερα μου ενα όμορφο νέο,ξανθό πού εμοιαζε σαν το Χριστό. Οπως τον εβλεπα σε φωτογραφίες. Ο νεος φάνηκε να στενοχωρεθηκε από το αγόρι που δεν ηθελε τα αυτοκινητακια, ενώ στο άλλο δεν εδινε καμια σημασια. Αποφάσισαν λοιπόν να πετάξουν τα παιχνίδια,αφού πήγαν με το Χριστό δήθεν κάπου μακριά κ τα άφησαν κάπου, όχι όμως μεσα σε σκουπίδια. Μετα Στο τελος ειδα ότι μαζεύτηκαν κάπου έξω κόσμος μαζί ήταν ο τα παιδιά Κ ο Χριστός Κ κάτι έλεγαν για τα παιχνίδια κ είπαν ταχα στο ενα παιδί με τα αυτοκινητακια, ποιόν αγαπας Πιο πολύ το Χριστό η τα παιχνίδια η αγαπάς τα παιχνίδια κάτι τέτοιο Κ το παιδί ετρεξε κ αγκαλιασε το παιχνίδι τού. Ενώ το άλλο παιδί ανοιξε Την αγκαλιά Του ετρεξε αγκαλιασε του Χριστό. Ο Χριστός φορούσε άσπρο φορεμα η χιτωνα. Με παραξενεψε το όνειρο, δεν πιστεύω να είναι παραπλανητικό. Πάντως κάτι σημαίνει πού εγώ δε μπορώ να το εξηγήσω. Άν μπορειτε δώστε μου μια εξήγηση, ευχαριστώ πολύ.