Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

Δυο ονειρα μαζι

  • Βαλεντινα
  • Το Άβαταρ του/της Βαλεντινα Συντάκτης θέματος
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #461 από Βαλεντινα
Δυο ονειρα μαζι δημιουργήθηκε από Βαλεντινα
Καλημερα σας. Εχτες το βραδυ ειδα στον υπνο μου τη μητερα μου που εχει πεθανει εδω κ 4 μηνες να
κραταει ενα αγγούρι στα χερια της κ ήταν εξω στο δρομο μπροστα στο σπιτι μιας γειτονισσας μου
κ μου λεει εμενα ανεβα πανω στο σπίτι να δεις αν ειναι μεσα κ όπως εγω ανεβαινα τα σκαλια της ελεγα οτι αμα ειναι μεσα θα σε φωναξω κ σενα να ανεβεις επανω. Νομιζω τη βρηκα μεσα στο σπίτι τη γειτονισσα μου κ φωναξα τη μητερα μου να ανεβει επάνω.τι να σημαινει το καταπρασινο αγγουρι που ειδα στον υπνο μου?
Το άλλο ονειρο το ειδα σημερα το πρωι.ειδα οτι ειχα 20 ευρω στο πορτοφολι μου κ πηγα σε ενα μαγαζι κ
ειδα μεσα σε ενα μικρο κουβαδακι κατι ντοματινια κ κοιταξα την τιμη κ δε την έβλεπα καθαρα, έβλεπα
οτι εγραφε 21 ευρω αν θυμάμαι καλα κ τα πηγα στο ταμειο κ λέω της πωλητριας οτι εδω γραφει 21 ευρω
κ μου λεει η πωλητρια οχι γραφει 20.ειδα οτι πληρωσα 20 ευρω τα ντοματινια και μετα το μετανιωσα
κ ελεγα τι εκανα εδωσα 20 ευρω για κατι ντοματινια. Υστερα στενωχωριομουνα γιατι τα εδωσα τσαμπα κ
δεν ειχα αλλα λεφτα πανω μου.τι να σημαινει αυτο?ευχαριστω.