Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

Περίεργο

  • Μαρία
  • Το Άβαταρ του/της Μαρία Συντάκτης θέματος
4 Χρόνια 6 Μήνες πριν #454 από Μαρία
Περίεργο δημιουργήθηκε από Μαρία
Είδα ότι έδινα σε ένα άτομο γνωστό μου λεφτά .. για την ακρίβεια ένα δεκάρικο και μου λέει ότι γιατί του δίνω λεφτά ; Και απαντάω «ότι νιώθω ότι κάτι σου χρωστάω « αλλά για την ακρίβεια το έκανα από αμηχανία και μου λέει ότι δεν του χρωστάω τίποτα ίσα ίσα του τα ‘χω ξεπληρώσει όλα μέχρι και τα ρέστα αλλά μου το έλεγε ειρωνικά και με παράπονο ... Στο ίδιο όνειρο στην αρχή είχα λαχτάρα να τον δω και δεν μπορούσα να δω καθαρά το πρόσωπο του ούτε αυτός εμένα ήταν λες και κάτι δε με άφηνε να τον δω σαν να είχε αυτά που βάζουν στην τηλεόραση όταν θέλουν να κρύψουν ένα πρόσωπο και το θολώνουν αλλά στο τέλος καθάρισε και τον είδα και αυτός εμένα