Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

Νεκρός θείος

  • Άννα
  • Το Άβαταρ του/της Άννα Συντάκτης θέματος
5 Χρόνια 11 Μήνες πριν #434 από Άννα
Νεκρός θείος δημιουργήθηκε από Άννα
Ειδα στον ύπνο μου τον πεθαμένο εδώ και 10 χρόνια θείο μου μπροστά από τον επιτάφιο στο χωριό. Ο πάπας που λειτουργούσε είναι και αυτός πεθαμένος και τυχαίνει να έχουν το ίδιο όνομα. Μετά μεταφέρθηκα στο σπίτι της γιαγιάς στο χωριό όπου κ αυτή έχει πεθάνει αλ λα ήταν αχτιστο, με τα τσιμέντα ειχ Ε όμως κανονικά έπιπλα μέσα. Να σημειωθεί πως εκεί που κανονικά ειναι το κρεωατι του θειου στο σπιτι στη θεση του βεισκοταν.ενα ακατάστατο τραπέζι. Στο σπίτι είχαμε πολύ κόσμο αλ λα παρ' όλα αυτά εγώ είχα αίσθημα χαράς πήγαινα από εδώ και από εκεί χαρούμενη. Σήμερα είναι μεγάλη Τρίτη. Μήπως ο θείος θέλει κάτι? Αυτό σημαίνει ότι ον είδα μπροστά στον επιτάφιο? Με παραξένεψε παρ' όλα αυτά και ο πάπας γιατί είχαν το ίδιο όνομα.
  • Ντίνα
  • Το Άβαταρ του/της Ντίνα Συντάκτης θέματος
4 Χρόνια 8 Μήνες πριν #437 από Ντίνα
Απαντήθηκε από Ντίνα στο θέμα Νεκρός θείος
Σε τέτοιες περιπτώσεις είναι καλό να ανάβουμε ένα κεράκι στη μνήμη του νεκρού, να τον θυμόμαστε και να τον τιμούμε. Ο θείος σου θέλει κάτι να σου πει αλλά δεν έχει φυσικά σχέση με εκείνον, έχει σχέση με τρίτο πρόσωπο. Συνήθως ένας νεκρός έρχεται για να μας δείξει ότι δεν εκτιμάμε όσο θα έπρεπε κάποιο άλλο αγαπημένο μας πρόσωπο και ότι μπορεί αυτό να μας ζημιώσει. Μήπως υπάρχει ένα τέτοιο πρόσωπο στη ζωή σου;