Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

ΓΕΜΑΤΟΣ ΑΓΚΑΘΙΑ

  • Χάρης
  • Το Άβαταρ του/της Χάρης Συντάκτης θέματος
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #430 από Χάρης
ΓΕΜΑΤΟΣ ΑΓΚΑΘΙΑ δημιουργήθηκε από Χάρης
Παρακαλώ την βοήθεια σας για ένα όνειρο.

Είδα καθώς χαίδευα 2 σκυλάκια εκεί που ακουμπούσα με τρίμπισε κάτι και παντού στα χέρια μου γέμισαν αγκάθια. και καθώς προσπαθούσα ήταν τεράστια σαν κοντάρια και μερικά τα έβγαζα και άνοιγε τρύπα που που έβγαζε λίγο αίμα... Τα αφαίρεσα όλα...
Με πήρε η μητέρα μου να με πάει στο νοσοκομείο γιατί ένιωθα οτι θα πάθω αλλεργικό σοκ, δτο δρόμο είδαμε καμμένα αυτοκίνητα και αστυνομικους που είχαν κάνει μπλόκο στην αρχή δεν μας άφησαν να περάσουμε αλλά μετά μας άφησαν αλλά μολίς περάσαμε το μπλόκο εμφανίστητε ένα κορίτσι που ήθελε να με σκοτώσει, τελικά μετά από μάζη την σκότωσα εγώ, εγίνε όμως σαν πέτρωμα που το έσπασα με ένα μαχαίρι ώστε να διαλυθεί σαν άμμος...
'Οποιος γνωρίζει παρακαλώ εαν βοηθήσει
  • Ντίνα
  • Το Άβαταρ του/της Ντίνα Συντάκτης θέματος
4 Χρόνια 8 Μήνες πριν #439 από Ντίνα
Απαντήθηκε από Ντίνα στο θέμα ΓΕΜΑΤΟΣ ΑΓΚΑΘΙΑ
Τα αγκάθια είναι στεναχώρια και κάποια ασθένεια. Το όνειρό σου μπορεί να σημαίνει ότι έχεις και κάποιον εχθρό που θέλει το κακό σου αλλά θα καταφέρεις να τον νικήσεις με μικρές απώλειες, δεν θα σου κάνει ζημιά.