Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

Καθαρή βροχή & ήρεμη σκοτεινή θάλασσα

  • Τούλά
  • Το Άβαταρ του/της Τούλά Συντάκτης θέματος
6 Χρόνια 7 Μήνες πριν #375 από Τούλά
Καθαρή βροχή & ήρεμη σκοτεινή θάλασσα δημιουργήθηκε από Τούλά
Είδα στον ύπνο μου ότι ήμουν στην αγορά της πόλης μου για έναν απογευματινό περίπατο και ξαφνικά έπιασε βροχή ( ήπιας έντασης και με πολύ καθαρό χρώμα). Άρχισα να βρέχομαι αλλά δεν με πείραζε καθόλου!! Από την μία ο υπόλοιπος κόσμος τριγύρω μου προσπαθούσε να προφυλαχτεί με κάθε τρόπο και από την άλλη εγώ έβγαλα ακόμα και την κουκούλα από το φούτερ που φόραγα για να με δροσίσει η βροχή. Κάποια στιγμή ξεκίνησα να τρέχω σε χαλαρό ρυθμό μέχρι που έφτασα στο λιμάνι της πόλης μου. Κοντοστάθηκα για να παρατηρήσω το τοπίο. Η προκυμαία ήταν άδεια, κάτω είχε πλακόστρωτο, η θάλασσα ήταν πάρα πολύ ήρεμη και αρκετά γκριζοπή ενώ η βροχή συνέχιζε να πέφτει με τον ίδιο ρυθμό. Θυμάμαι ότι γύρισα το βλέμμα μου και είδα κάποιον γνωστό σε εμένα άντρα αλλά δεν ήθελα να του μιλήσω και συνέχισα να τρέχω. Σε κάποια στιγμή συνάντησα και την γιαγιά μου (είναι βαριά άρρωστη αυτόν τον καιρό) και αρχίσαμε να συζητάμε μέσα στην βροχή. Και εκείνης δεν την πείραζε που βρεχόταν. Δεν θυμάμαι τίποτα από όσα είπαμε, το τι έγινε μετά και πως τελείωσε το όνειρο αλλά θυμάμαι πολύ έντονα ότι ήμουν πολύ ήρεμη καθ'όλη την διάρκεια του. Δεν θυμάμαι να κρύωσα ούτε να γέλασα. Είχα συνεχώς σταθερά ουδέτερη ψυχολογία. Θυμάμαι ότι κατά διαστήματα είδα και άλλα 2-3 γνωστά μου άτομα και με αυτά μίλησα αλλά είπαμε 2 κουβέντες μονάχα και τίποτα άλλο. Θα μπορούσατε να με βοηθήστε με το να ερμηνεύσετε το όνειρο που είδα? Σας ευχαριστώ πολύ