Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

Μπερδεμένο όνειρο

  • Βάλεντινα
  • Το Άβαταρ του/της Βάλεντινα Συντάκτης θέματος
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #382 από Βάλεντινα
Μπερδεμένο όνειρο δημιουργήθηκε από Βάλεντινα
Γειά σας.ειδα στον ύπνο μ σήμερα το πρωί, πολα μαζί μπερδεμενα ονειρα,π δε βγάζω άκρη. Στην αρχή είδα ότι σκουπιζα με τη σκούπα κατο απ το κρεβάτι μ γιατί ήταν βρώμικο, όπως εσκυψα από κάτω να δω, είδα σε μιαγωνια στον τοίχο πολα φενικια, σεντ,κ τα χτυπουσα με τη σκουπα για να τα βγάλω, για να τα μαζέψω, πιο πέρα είδα ένα στρογγυλό άσπρο μεγάλο χαπακι, πιο μπροστά είδα ένα πακέτο χαρομαντιλα, αλλά τσαλακο μενο,θυμάμαι τα τραβουσα όλα έξω για να τα μαζέψω,..μετα θυμάμαι κοίταζα κ κάτω από τα άλλα κρεβατια κ τα εβλεπα καθαρά, κοίταζα κ κάτι βιβλία, σαν τόμοι σε σειρά, αλλά δε ηθελαν ξεσκονισμα.μετά σε άλλη σκηνή θυμάμαι ότι κάπου ήμασταν έξω με πολύ κόσμο κ καποιοι έλεγαν ότι θα ρθει ο Χριστός τώρα εδώ να το δούμε, εγώ νομίζω είχα χαρά χερομουν, αλλά όταν ήρθε έμοιαζε σαν να ήταν μια γυναίκα όμορφη κ γω έλεγα γιατί μοιάζει σαν γυναίκα. Ήταν καστανή με μακριά μαλλιά κ όταν ήρθε εκεί σε μένα, ενιωσα αγαλιαση, χάρηκα, μ φενονταν πωσ ήταν ο Χριστός ο ίδιος. Κάτι μου είπε π δε θυμάμαι, μετά μπήκε μέσα σε ένα τρένο, η λεωφοριο, κ με κοιτουσε απ το τζάμι καθίσμενος, με χερετουσε, όπως κ γω.Σε αυτό μπορειτε να μ απαντήσετε, αν ήταν ο ίδιος ο Χριστός, πάντως ενιωσα ωραία. Ύστερα είδα ότι βρέθηκα μέσα σε ένα μαγαζί, π δε θυμάμαι κ καλά τι έκανα, αλλά θυμάμαι ότι δε ήμουν καλα ένιωθα άσχημα, φοβόμουν ότι θα πεθενα, τα εβλεπα όλα λίγο θολά, δε ήξερα π βρισκόμουν. Κάποιοι μιλουσαν, αλλά εγώ τα εβλεπα θολά, έβλεπα μια μικρή ομίχλη στα μάτια. Μετά είδα πιο πέρα κάτι πεχνιδια,,κούκλες, μόνο τα κεφάλια τους φενονταν, κκαποίος πάτησε ένα κουμπί κ η κούκλα έβγαλε ένα δυνατό γέλιο μικρού μωρού, καποσ γελουσε γλυκά. Εμείς νομίζω γελάσαμε μεαυτό, αλλά πάλι εγώ δε φενομουν κ τόσο καλά, δε ξέρω το λογο γιατί. Σε αυτη τη φάση του ονείρου π ήμουν μέσα στο μαγαζι, είδα ότι ήμουν καθισμενη στοκρεβάτι, με το παπλωμα στα πόδια μ,κ ξαφνικά βλέπω μια μεγάλη καταμαυρη αραχνη, πανω στο παπλωμα, φοβήθηκα κ έκανα να τιναξω το παπλωμα για να φύγει, αλλά σαν να χάθηκε μέσα στο παπλωμα, εγώ το ανακατευα για να την βρω π είναι μην με τσιμπησει, αλλά δε θυμάμαι αν την βρήκα η αν με τσιμπησε, παραλίγο. Αυτό το τελευτεο με τρόμαξε κ με φοβισε κάπως, γιατί πρώτη φορά είδα τέτοιο σχέδιο αραχνη.τι να σημενουν όλα αυτά ,μπορείτε να μ πειτε.