Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

Σημαια

  • Leta
  • Το Άβαταρ του/της Leta Συντάκτης θέματος
6 Χρόνια 8 Μήνες πριν #353 από Leta
Σημαια δημιουργήθηκε από Leta
Καλησπέρα θα ηθελα την ερμηνεια σας στο ονειρο μου ειδα πως ηταν βραδυ και εγω ειμουν συνοδηγος οδηγος ηταν ενα παιδι το οποιο με θελει αλλα εγω οχι, κατευθυνόμασταν στο λιμανι της περιοχης που μενω και παρολο που ηταν βραδυ εβλεπα δεξια και αριστερα καταμηκος του δρομου σημαιες Ελληνικες να κυματιζουν. Ξαφνικά βλέπω μια σημαία σκυσμενη και λεω στο παιδι κοιτα η σημαια αυτη ειναι σκυμενη σταματαει εκεινος αμεσως το αυτοκινητο(δεν ηταν το πραγματικο του αυτοκινητο ηταν υπηρεσιακο) πιανει μια σκαλα και μια καινούργια Ελληνικη σημαια και την αντικαταστά.