Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

Κοπρανα

  • Me
  • Το Άβαταρ του/της Me Συντάκτης θέματος
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #296 από Me
Κοπρανα δημιουργήθηκε από Me
Ενα σπιτι σαν καταφυγιο
Βρισκομαι εκει με καποια ατομα σιγουρα ειναι κ ο συζυγος κ η κορη μου.καθομαστε. Γυρω απο ενα τραπεζι συζηταμε για το πως θα προφυλαχθουμε απο τον κινδυνο π ερχεται(δν θυμαμαι τι ακριβως-)
Θυμαμαι μια σκηνη σε εξωτερικο χωρο γυρω απο το απιτι να περπανε τρεις η τεσσερις ανδρες προς το μερος μας για να βοηθησουν(ειναη αγνωατοι κ στο ονειρο κ ατην πραγματικοτητα.ο ενας με κοιταει πολυ εντονα με γυρισμενο κεφαλι ατο μερος μου
Στη συνεχει η κορη μου ξεκιναει να παιζει εξω
Χοροπηδαει ολο χαρα μεσα σε κοπρανα.εγω την κοιταω απο αποσταση κ εχω φρικαρει
(Ειναι το ιδιο συναισθημα οπως οταν κανει κατι μη αποδεκτο κ στην πραγματικοτητα)
  • Μηλίτσα
  • Το Άβαταρ του/της Μηλίτσα Συντάκτης θέματος
6 Χρόνια 8 Μήνες πριν #346 από Μηλίτσα
Απαντήθηκε από Μηλίτσα στο θέμα Κοπρανα
Το όνειρο αυτό είναι πολύ καλό για μέλλον της κόρης σου. Προμηνύει επιτυχίες, πολλά-πολλά λεφτά και ίσως έναν καλό γάμο. Αυτά τα όνειρα σχετίζονται συνήθως πιο πολύ με τον πλούτο: όσο πιο πολλά τα κόπρανα, τόσο πιο πολλά τα λεφτά. Άρα συμβολίζει εποχές μεγάλης ευημερίας για το παιδί σου. Εύχομαι πρόοδο και όλα τα καλά!