Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

Δακρυα χαρας

  • Anonimos
  • Το Άβαταρ του/της Anonimos Συντάκτης θέματος
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #294 από Anonimos
Δακρυα χαρας δημιουργήθηκε από Anonimos
Ειδα εναν φιλο μου που εχει ηδη πεθανει τελος παντων τον ειδα στο ονειρο μου και αρχισα να κλαιω απο την χαρα μου και να τον αγκαλιαζω και αυτοα να μου λεει πως δεν παιθανε στα αληθια αλλα ηταν μια πλακα και ειχα μια μικρη συζητηση μαζι του σημαινει κατι;
  • Μηλίτσα
  • Το Άβαταρ του/της Μηλίτσα Συντάκτης θέματος
6 Χρόνια 8 Μήνες πριν #345 από Μηλίτσα
Απαντήθηκε από Μηλίτσα στο θέμα Δακρυα χαρας
Έτσι όπως είδες το όνειρό σου, σημαίνει ότι θα κερδίσεις κάποια υπόθεση και θα έχεις επιτυχίες αλλά ίσως να λυπηθείς κιόλας για το πάθημα κάποιου φίλου σου.