Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

παράξενο όνειρο

  • Βαλεντινα
  • Το Άβαταρ του/της Βαλεντινα Συντάκτης θέματος
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #291 από Βαλεντινα
παράξενο όνειρο δημιουργήθηκε από Βαλεντινα
Είδα προχθές βράδυ στο ύπνο μ πώς ήμουν μέ κάτι άγνωστους σε ένα άγνωστο μέρος, κ μετά είδα ότι βρέθηκα σε ένα άγνωστο πάλι μέρος, κ ειδα τη παθολογο τη γιατρό μ ντυμένη στα ιατρικά, ήταν μόνο αυτή εκεί, μπροστά σε ένα ξύλινο γραφιο, νομίζω ήταν νύχτα, κ εγώ της έλεγα ότι πέθανα κ δε ξέρω από τι πέθανα, κ οτι δε μπορώ να βρω την αιτια, γιατί μ συνεβηκε αυτό. αυτή μ έλεγε ότι ούτε και αυτή γνωρίζει την αιτία από τη πεθανες. με ρωτούσε αν είμαι καλά κ τέτοια. μετά μ έδειχνε ένα ψεύτικο εγκέφαλο ανθρώπου και κάτι μ έδειχνε δε θυμάμαι. μετά γω είπα μπορεί ίσως και από ψυχολογικο να πέθανα, ίσως εφτεξε αυτό. αυτή μ είπε μπορει ίσως να εφτεξε αυτό, μάλλον αυτό θα εφτεξε. παράξενο όνειρο τι να σημαίνει?
  • λαουρα βουλτσου
  • Το Άβαταρ του/της λαουρα βουλτσου Συντάκτης θέματος
6 Χρόνια 11 Μήνες πριν #301 από λαουρα βουλτσου
Απαντήθηκε από λαουρα βουλτσου στο θέμα παράξενο όνειρο
Χθες βραδυ μια φιλη μου ειδε ενα παραξενο ονειρο ! Ειδε οτι εγω ημουν με 4 εκθρους μου και οτι ηταν η φιλη μου και η αδερφη τον 2 εκθρον μου σε ενα κτηριο με υψομα και μου εκανε πρωταση γαμου ενασ απο τους εκθρους μου και εγω εβαλα τα κλαματα !μετα η φιλη μου πηγε με την αδερφη αυτουνου που μ εκανε πρωταση γαμου και εγω πηγα μαζι του και αρχισε να με φιλαει και εγω επεσα απο το κτηριο που ημουν και αρχισα να αιμοραγω απο το κεφαλι μου παρα πολυυυυ και η φιλη μου ηρθε να με σωσει και οι αλοι εξαφανηστηκαν και η φιλη μου με πηγε στο νοσοκομειο και εκανα χειρουργιο και βγηκα με ενα καροτσακι απο το χειρουργιο και ημουν χωρησ πληγες απλα πονουσα λιγο σαν θαυμα μπηκα στο χειρουργιο με αιματα λυποθημη και βγηκα μια χαρα και εγω φοβομουν να το πω στους γονοις μου και ηρθε στο νοσοκομειο ενασ φιλος μ και επεμενε να το πω στους γονοις μου αλλα εγω και η φιλη μ δν θελαμε και δεν το ειπαμε και εκει ξυπνησε ! Εγω νομιζω οτι με εσπροξε ο εκθρος μου και για αυτο επεσα αλλα στο ονειρο δεν διχνει οτι με σπροχνει αλλα εγω νομιζω πως ναι ! Τι συμενει το ονειρο αυτο???
  • Μηλίτσα
  • Το Άβαταρ του/της Μηλίτσα Συντάκτης θέματος
6 Χρόνια 8 Μήνες πριν #350 από Μηλίτσα
Απαντήθηκε από Μηλίτσα στο θέμα παράξενο όνειρο
Δυστυχώς, τα δύο όνειρα είναι αρκετά μπερδεμένα και δεν μπορώ να πω με σιγουριά. Όσον αφορά για τη Βαλεντίνα, που είδε γιατρό, το όνειρο αυτό νομίζω πως είναι καλό και ίσως προμηνύει υγεία, ή προξενιό και γάμο. Δεν μπορώ να πω όμως με βεβαιότητα γιατί δεν με καλύπτει η περιγραφή.