Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

Σήμερα το πρωι..

  • Χριστίνα
  • Το Άβαταρ του/της Χριστίνα Συντάκτης θέματος
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #290 από Χριστίνα
Σήμερα το πρωι.. δημιουργήθηκε από Χριστίνα
Ονειρεύτηκα οτι η κολλητή μου είχε κανει δυο μωρά ενα αγόρι και ενα κορίτσι,εγώ έδειχνε να ταιριαζω καλυτερα με το αγοράκι. Όταν κάποιος την ρωτούσε ποιος ήταν ο πατέρας, εκείνη απαντούσε οτι δεν είχαν πατερα τα παιδιά ενω στην πραγματικότητα και εγώ και εκείνη ξέραμε. Τελικά να μην πολύ λόγω εμφανίστηκε ένας ξάδελφος της (που είναι στην πραγματικότητα) και είπε ότι θα την βοηθούσε να τα μεγαλώσει, θα συνείσφερε οικονομικά κλπ. Μετα ενω εγώ έπαιζα με το αγοράκι, κάπως μάθαμε εγω και εκεινη οτι κάποιοι κακοί ή κάποια κακά πλάσματα (δεν θυμαμαι ακριβως) ηθελαν να πάρουν τα μωρά,τοτε εκείνη και εγώ φάνηκε να έχουμε κάποιες μαγικές ικανότητες,εγώ όμως μεταμορφωνομουν σε γιγαντιο τρομακτικο φίδι και προστάτευα τα μωρά. Όταν περνούσε ο κίνδυνος, γινομουν ξανά άνθρωπος. Ο σκοπός μου ως φίδι ήταν να προστατεύω τα μωρά μαζί με την φιλη μου (εκείνη δεν μεταμορφωνόταν σε κάτι) και να διωχνω τους "κακούς" της υπόθεσης. Δεν μπορώ να βρω πουθενά τι μπορεί να σημαίνει η μεταμόρφωση σε φίδι, ουτε γενικά το όνειρο.
  • Μηλίτσα
  • Το Άβαταρ του/της Μηλίτσα Συντάκτης θέματος
6 Χρόνια 7 Μήνες πριν #343 από Μηλίτσα
Απαντήθηκε από Μηλίτσα στο θέμα Σήμερα το πρωι..
Καλησπέρα Χριστίνα!

Το όνειρό σου σημαίνει ότι έχεις να αντιμετωπίσεις κάποιες δυσκολίες εξαιτίας εχθρών σου που προσπαθούν να σου δημιουργήσουν πρόβλημα, αλλά δεν θα καταφέρνουν να σου κάνουν κακό γιατί είσαι πολύ δυναμική. Θα έχεις γενικά οικογενειακή ευτυχία και γαλήνη.
  • Ναζιολα
  • Το Άβαταρ του/της Ναζιολα Συντάκτης θέματος
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #578 από Ναζιολα
Απαντήθηκε από Ναζιολα στο θέμα Σήμερα το πρωι..
σημερα το πρωι ειδα οτι ειχα παρει τους βαθμους του σχολειου και τα ειχα παει πολυ χαλια ειχα παρει ολα κατω απο την βαση, και γενικα αυτες τις τελευταιες μερες εχω παααρα πολυ ανχος για τα μαθηματα και παω 2α γυμνασιου.