Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

Ειδα τον νεκρο θειο μου στον υπνο μου

  • Ζενια
  • Το Άβαταρ του/της Ζενια Συντάκτης θέματος
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #287 από Ζενια
Ειδα τον νεκρο θειο μου στον υπνο μου δημιουργήθηκε από Ζενια
Καλησπέρα,

Θα ήθελα εαν μπορείτε μία ερμηνεία για ένα όνειρο που σήμερα είδα.
Είδα στον ύπνο μου έναν θείο μου που έχει πεθάνει εδώ και 3 χρόνια να οδηγεί ένα αυτοκίνητο αλλά να αποκοιμιεται στο τιμόνι! Εγώ καθόμουν στο πισω κάθισμα , τρομαξα πολύ όταν συνειδητοποιησα ότι κάποιες φορές κινδυνευαμε να πέσουμε μέσα στη θάλασσα , στο λιμάνι..Τραβουσα συνεχώς το χειρόφρενο για να εμποδισω το ατύχημα μας...Τελικά, είδα τον εαυτό μου κάποια στιγμή έξω από το αυτοκίνητο να περπαταω και να βλέπω μπροστά μου κάποιες κούκλες σαν αυτές με τις οποίες παίζουν τα κορίτσια μικρά
πεταμενες στο δρόμο, χωρίς ρούχα, μονο με μία ροζ φούστα από τούλι..
Περίεργο όνειρο
  • Μηλίτσα
  • Το Άβαταρ του/της Μηλίτσα Συντάκτης θέματος
6 Χρόνια 7 Μήνες πριν #342 από Μηλίτσα
Απαντήθηκε από Μηλίτσα στο θέμα Ειδα τον νεκρο θειο μου στον υπνο μου
Το όνειρό σου σημαίνει ότι θα περάσεις κάποια μικρή αρρώστια, αλλά θα την ξεπεράσεις πολύ σύντομα και προμηνύεται για σένα, υγεία, ζωντάνια, μακροζωία και γαλήνη. Επίσης, θα φέρεις εις πέρας επιτυχώς κάποια σημαντική υπόθεσή σου.