Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

ΣΑΛΙΓΚΑΡΙΑ

  • Ειρήνη
  • Το Άβαταρ του/της Ειρήνη Συντάκτης θέματος
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #282 από Ειρήνη
ΣΑΛΙΓΚΑΡΙΑ δημιουργήθηκε από Ειρήνη
Καλημερα σας!
Ειδα πως καθομουν σε τραπεζι και ενας αντρας αγνωστος σε μενα αλλα στο ιδιο τραπεζι ετρωγε σαλιγκαρια... ηταν πολυ μεγαλα και ηταν μαγειρεμενα σαν κοκκινιστα.
Εγω μαγειρεμενα τα σιχαινομαι, μου λεει παρε και εσυ...εγω πηρα ενα στο δαχτυλο μου και σαν να μου βυζακωσε το δαχτυλο...λες και ηταν ζωντανο... εγω το σιχαινομουν και καταφερα να το ξεκολλησω απο το νυχι μου.
Σημαινει κατι ασχημο το ονειρο μου ??

Σας ευχαριστω πολυ.
  • Μηλίτσα
  • Το Άβαταρ του/της Μηλίτσα Συντάκτης θέματος
6 Χρόνια 8 Μήνες πριν #338 από Μηλίτσα
Απαντήθηκε από Μηλίτσα στο θέμα ΣΑΛΙΓΚΑΡΙΑ
Καλησπέρα Ειρήνη μου!

Θα αντιμετωπίσεις κάποια οικογενειακά προβλήματα και θα έχεις στεναχώριες. Πρόσεξε γιατί μπορεί να πέσεις σε παγίδα και να ζημιωθείς. Δεν είναι τόσο καλό όνειρο.