Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

ιερόδουλες

  • natasa
  • Το Άβαταρ του/της natasa Συντάκτης θέματος
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #277 από natasa
ιερόδουλες δημιουργήθηκε από natasa
Καλημέρα είδα ένα όνειρο χτες που με συγκλονισε ότι περπατουσα μόνη μου Κ με πλησιασαν 2 ιερόδουλες με την προοπτική να με κάνουν Κ μένα ιεροδουλη αλλά εγώ δεν ήθελα Κ ξαφνικά έρχεται ο άντρας μου ντυμένος αστυνομικος της συλλαμβάνει
  • Μηλίτσα
  • Το Άβαταρ του/της Μηλίτσα Συντάκτης θέματος
6 Χρόνια 8 Μήνες πριν #333 από Μηλίτσα
Απαντήθηκε από Μηλίτσα στο θέμα ιερόδουλες
Καλησπέρα Νατάσα μου!

Το όνειρό σου σημαίνει ότι θα σου δοθεί η ευκαιρία να αποκτήσεις πλούτη αλλά θα τη χάσεις και θα διώξεις την τύχη σου. Επίσης, μπορεί να έχεις διάφορα μπλεξίματα και επιζήμιες περιπέτειες γι' αυτό πρέπει να είσαι πολύ προσεκτική. Κάποιοι θέλουν το κακό σου από τον φιλικό ή επαγγελματικό σου κύκλο και ίσως επιχειρήσουν να σου στήσουν παγίδα.