Επιλέξτε γράμμα:   Α • Β  Γ • Δ • Ε • Ζ  Η • Θ • Ι • Κ • Λ • Μ  Ν  Ξ  Ο  Π  Ρ  Σ  Τ  Υ  Φ  Χ  Ψ  Ω

× Σε αυτή την περιοχή της ιστοσελίδας μπορείτε να γράφετε τα όνειρά σας σε περίπτωση που δεν βρίσκετε την ερμηνεία τους στο αλφαβητάρι μας ή θέλετε να ρωτήσετε για συγκεκριμένες λεπτομέρειες που δεν καλύπτουν οι ήδη υπάρχουσες ερμηνείες. Επίσης, έχετε τη δυνατότητα να συζητήσετε για τα όνειρα άλλων αναγνωστών μας και να πείτε την άποψή σας σε περίπτωση που είχατε ονειρευτεί κι εσείς παρόμοια πράγματα στο παρελθόν ή αν έχετε κάποια εξήγηση γι' αυτά. Παρακαλούμε, ωστόσο, να αποφεύγετε στις δημοσιεύσεις σας τα κεφαλαία γράμματα και τα greeklish (λατινικοί χαρακτήρες), ώστε να κάνετε το έργο όλων μας ευκολότερο.

ΑΝΘΟΔΕΣΜΗ & ΜΑΥΡΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ

  • ΙΩΑΝΝΑ
  • Το Άβαταρ του/της ΙΩΑΝΝΑ Συντάκτης θέματος
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #269 από ΙΩΑΝΝΑ
ΑΝΘΟΔΕΣΜΗ & ΜΑΥΡΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ δημιουργήθηκε από ΙΩΑΝΝΑ
Καλημερα σας ηθελα να σας γραψω ενα ονειρο.

Ειδα πως ηταν η μερα του γαμου μου και ο πατερας μου ειχε αναλαβει να μου φερει την ανθοδεσμη. Οταν ηρθε, μου εφερε λουλουδια σαν κρινα (καλλα νομιζω λεγεται το λουλουδι) - το οποιο και στην πραγματικοτητα σκεφτομουν να βαλω στην ανθοδεσμη του γαμου μου.
Ομως ηταν σαν μαυρη αποχρωση τα λουλουδια!! Οχι εντελως ολομαυρα, αλλα ηταν πολυ σκουροχρωμα παντως. Και 1-2 κοτσανακια μικρα ηταν σαν μαραμενα. Ολα τα λουλουδια επισης δεν ηταν και ολοφρεσκα, αλλα σιγουρα οχι μαραμενα παντως.
Αυτος μου ελεγε κοιτα σου εφερα μπλε λουλουδια... αλλα ηταν σαν μαυρα! Και επισης ηταν λιγα και οχι δεμενα σαν ανθοδεσμη ακριβως, δηλαδη πχ τα κοτσανια δεν ειχαν κοπει και δεν ηταν σφιχτοδεμενα.

Μηπως σημαινει κατι κακο για τον μπαμπα μου?? Ειχε στο παρελθον σοβαρα προβληματα υγειας! Μηπως το ειδα γιατι ουτως η αλλως αυτον τον καιρο προετοιμαζουμε το γαμο και μπορει και να το ειχα στο μυαλο μου??
Εχω τρομαξει λιγο με τα μαυρα λουλουδια!!

Σας ευχαριστω πολυ!